Ви тут:

Сєвєродонецьк – як місто ментор з впровадження енергоефективності

22-11-2017
Категорія: 

З нагоди Німецького тижня енергоефективності Сєвєродонецькою міською радою спільно з Луганським регіональним відділенням  Асоціації міст України 21 листопада у міському Палаці культури проведено заходи за участі Генерального консула ФРН в м. Донецьку пана Мьоссінґера, міського голови Сєвєродонецька Валентина Казакова, виконавчого директора Луганського регіонального відділення Асоціації міст України Наталії Бойко.

Німецький тиждень енергоефективності у  місті Сєвєродонецьку присвячується популяризації знань серед населення і молоді з питань енергоефективності. Заходи проходили в рамках співпраці з проектами «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО» та «Енергоефективні реформи в Україні», що впроваджуються Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини. Меморандум про взаєморозуміння між «Енергоефективність у громадах» GIZ та Сєвєродонецькою міською радою було підписано у 2014 році.

Вже третій рік поспіль у Луганській області, зокрема у Сєвєродонецьку, стартує Інформаційна кампанія з енергоефективності, що об`єднує своїми всебічними заходами дітей і дорослих. Цього року Тиждень Німеччини в Україні відбувається  в рамках Програми «Компонент енергоефективності».

Розпочалися заходи з урочистого відкриття. До присутніх звернувся Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку Вольфґанґ Мьоссінґер: «Я дуже радий бути саме тут і відкривати Тиждень енергоефективності в Луганській області. Радий, що місто Сєвєродонецьк приділяє таку велику увагу питанням енергоефективності. Тема енергоефективності - важлива складова так званого плану дії щодо України у Федерального Уряду Німеччини. Згідно з планом енергетика є однією з ключових сфер співробітництва між Німеччиною і Україною. Слід відзначити, що Україна споживає у 3-4 рази більше енергії, ніж країни Європи. Для держбюджету це дуже велике навантаження. Тому за спільним планом дії вказана мета: надавати Україні консультаційну підтримку у підвищенні енергоефективності, у тому числі, допомагаючи розвивати енергоменеджмент, розробляти державні енергетичні плани. Крім того, Федеральний Уряд поставив завдання ініціювати і здійснювати заходи щодо підвищення енергоефективності в промисловості, державних і громадських будівлях і, перш за все, в східній Україні. Країна з ефективним використанням енергії менш залежна від імпорту енергії. Крім сфери енергоефективності, Німеччина підтримує Луганську область з питань децентралізації. У травні 2017 року Сєвєродонецьку був відкритий Луганський центр розвитку місцевого самоврядування. Наша мета - допомога Україні стати конкурентоспроможним партнером. Хотів би подякувати всім нашим партнерам: експертам Луганського регіонального відділення Асоціації міст України та місцевій владі за успішну співпрацю у реалізації спільних проектів».

Міський голова Валентин Казаков у свою чергу зазначив чималу роль Німеччини у впровадженні енергоефективних технологій в Сєвєродонецьку: «Нам дуже допомагає німецький уряд. Як приклад цього - найближчим часом ми встановимо індивідуальні теплові пункти (ІТП) у двох школах і одному дитячому дошкільному закладі. Кожне таке ІТП дозволяє економити до 20% енергії. У подальших планах і система гелеоенергетики і система теплових насосів. Біотехнологіям будемо приділяти велику увагу і з вдячністю приймемо допомогу. Ми повинні стати справжніми господарями у своїй країні. Я з великою вдячністю ставлюся до пана Мьоссінґера. Кожен його візит - це надання практичної підтримки для нас усіх. Ми завжди раді вас бачити! Спасибі вам велике!

Я бачу серед присутніх у залі багато учнівської молоді. Це дуже символічно. Настав час переглянути своє ставлення не лише до енергозбереження, а й до енергетики у цілому. Жити і витрачати такі дорогі на сьогоднішній день ресурси як нафта, газ, вугілля - надто витратно і для країни, і для кожного з нас. Нам потрібно вчитися у передових країн, як виживати в таких умовах. Наприклад, у Німеччині. Під час мого візиту в цю країну нас навчали застосовувати біотехнології, використовувати все те, що дає нам навколишнє середовище і природа - енергію сонця і вітру. Це вироблення електроенергії, це теплова енергія. Я закликаю молоде покоління більше уваги приділяти біотехнологіям. На сьогоднішній день це дуже актуально».

Виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України Наталія Бойко зазначила, що дружбу та підтримку Німеччини по відношенню до України, Луганської області і Сєвєродонецьку дуже відчутно, а також постійну допомогу у придбанні нових знань, нових технологій і міжнародної технічної допомоги. «Завдяки підтримці Німеччини ми реалізуємо пілотні проекти зі встановлення індивідуальних теплових пунктів у школах і дитячих садках Сєвєродонецька і реалізації проектів з впровадження ефективного енргоменеджмента, енергоаудитів тощо. Сєвєродонецьк завдяки німецькій підтримці стає містом ментором, якому є, що сказати і чим поділитися у сфері енергоефективності. Нам особливо приємно, що третій рік поспіль саме цього дня з нами пан Мьоссінґер, ми йому дуже вдячні. Вдячні Сєвєродонецкому міському голові Валентину Казакову, всім керівникам структурних підрозділів, котрі беруть активну участь у співпраці у сфері енергоефективності».

Після урочистого відкриття у холі міського Палацу кульутри були проведені майстер-класи, інтерактивні ігри для дітей та батьків з питань енергоефективності. Відбулась прес-конференція «Енергоефективність як напрям співпраці Луганського регіону та Німеччини», а також проведено «круглий стіл» «Енергоефективний будинок майбутнього».

 

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міськради





Рейтинг: 
Голосов пока нет