Ви тут:

Сєвєродонецьк відзначив 82-у річницю заснування міста

31-05-2016
Категорія: 

29 травня низкою урочистих заходів в Сєвєродонецьку відсвяткували 82-у річницю міста, а також День хіміка.
Розпочали святкування з самого ранку – легкоатлетичним пробігом. Близько двохсот сєвєродончан пробіглися від площі Миру до майданчика біля облдержадміністрації, щоб показати, що містяни підтримують спортивний, здоровий та активний спосіб життя. Потім на площі Перемоги розпочалися «Богатирські ігри». Чотири луганські важкоатлети кілька годин показували публіці силові вправи. Продемонструвати свою силу тут могли усі бажаючі, і навіть за не дуже вдалу спробу організатори дарували якийсь спортивний подарунок.

Протягом дня на площі Перемоги лунала музика. Тут були представлені виставки місцевих майстрів. Можна було ознайомитися з казковими та фантастичними персонажами, виробленими з дерева, подивитися на картини та вишивки. Демонстрував свої роботи й автор металевих скульптур Олександр "МАГ" Моісеєнко.  Він застосовує у роботах на тему війни на Донбасі навіть осколки мін, снарядів та гранат.

Вітали в цей день зі сцени на площі своєю творчістю містян й місцеві колективи: пісні й танці припали глядачам до смаку.

Привітали сєвєродончан з Днем міста та Днем хіміка й керівництво органів місцевого самоврядування та Луганської обласної ВЦА, представники депутатського корпусу Сєвєродонецької міськради та члени виконкому. Першим зі сцени до містян звернувся секретар міської ради, в.о. міського голови Григорій Валентинович Пригеба.

«Усіх вас зі святом! З Днем міста! З Днем хіміка! Я хочу побажати вам щастя, здоров’я, миру та злагоди. Ми живемо в чудовому місті. Воно красиве, квітуче та затишне. Його містяни – красиві, сильні, розумні, вольові люди. Ми, керівництво органів місцевого самоврядування, депутати, члени виконкому, маємо зробити все можливе, щоб вам в цьому місті жилося краще. Але працювати на благо Сєвєродонецька маємо ми з вами. Ви сьогодні - влада, а ми - чиновники, яким ви платите зарплату, і ви повинні з нас вимагати, щоб кожен сєвєродончанин був хазяїном в цьому місті. І тоді ми тут побудуємо місто мрії», - сказав Григорій Пригеба.

Слово взяв й депутат Сєвєродонецької міської ради Ігор Миколайович Бутков.

«Шановні сєвєродончани та гості нашого міста! Я радий вітати сьогодні вас на цьому святі. Наша команда дуже постаралася, щоб це свято вдалося. І я думаю, що в нас все вийшло. Далі настануть трудові будні, і ми сподіваємося, що так само, як організували це свято, так же вдало організуємо й роботу. І дійсно місто зміниться. Ви можете пригадати, яким воно раніше було. І воно може стати таким і навіть краще. І ми будемо намагатися це зробити. […] Це – моя батьківщина, так само як і ваша. Тут жили мої діди та прадіди, і нам нема куди відступати. Це – моє улюблене місто. І я зроблю все, щоб воно було краще», - сказав Ігор Бутков.

Від імені Луганської ВЦА привітав сєвєродончан з Днем міста та Днем хіміка заступник голови військово-цивільної адміністрації Юрій Юрійович Клименко.

«Хочу привітати від голови Луганської обласної державної адміністрації Юрія Гарбуза та від себе особисто вас зі святом. Шановні друзі! У кожного міста в Україні і в світі є своя історія, свої традиції. Історія та традиції є й у Сєвєродонецьку. Це – центр хімічної промисловості України. Це – місто хіміків, будівельників, енергетиків, місто творчої інтелігенції. А на сьогодні це – столиця Луганщини. Шановні друзі! Окрема подяка вам за те, що ви дали притулок майже 50 тисячам переселенцям, які виїхали з окупованих територій, чиї домівки зайняті терористами або зруйновані. […] Разом ми побудуємо сучасне, ефективне місто, разом побудуємо місто-сад. Зі святом вас!», - сказав Юрій Клименко.

Також під час заходу  в.о. міського голови Григорій Пригеба від виконкому та міськради в кількох номінаціях нагородив тридцятьох осіб за особливий внесок в розвиток  Сєвєродонецька. Так, за вагомий особистий внесок у соціальний захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, гуманізм, багаторічну самовіддану працю на чолі Чорнобильської організації відзнакою «За заслуги перед містом Сєвєродонецьком» нагородили голову громадської організації «Союз Чорнобиль» Алевтину Аркадіївну Фіалковську.

Грамотами виконкому Сєвєродонецької міської ради та цінними подарунками «За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок у  розвиток Сєвєродонецька  та з нагоди Дня міста» Григорій Пригеба нагородив першого заступника міського голови Аркадія Валерійовича Коростельова, депутата Сєвєродонецької міської ради Олександра Федоровича Пензова, заступника начальника управління праці та соціального захисту населення  Сєвєродонецької міської ради Тетяну Іванівну Свиридову, тренера – викладача з важкої атлетики, майстра спорту, Чемпіона світу 1993 року з важкої атлетики серед юніорів Андрія Григоровича Кравця, майстра спорту міжнародного класу з плавання в ластах, члена збірної команди України з плавання в ластах та підводного орієнтування Дениса Ігоровича Лєвіна, завідуючу шкірно-венерологічним відділенням консультативно-діагностичного поліклінічного відділення №1 комунальної установи „Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня” Ганну Анатоліївну Полтавець, приватного підприємця Юрія Васильовича Дядика, голову міського товариства інвалідів „Надія” Валентину Іванівну Злиднєву, вчителя англійської мови середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №16 Надію Борисівну Коробченко, помічника вихователя комунального дошкільного навчального закладу (ясел-садка) комбінованого типу №42 „Червона квіточка” Сєвєродонецької міської ради Наталію Станіславівну Кучму, бібліотекаря І категорії комунального закладу „Сєвєродонецька міська публічна бібліотека” Юлію Євгенівну Біловицьку, учасника бойових дій у Великій Вітчизняній війні, члена міської ради ветеранів, голову ради первинної організації ветеранів ТОВ „Мікротерм” Дмитра Миколайовича Никифорова, провідного інженера КП „Житлосервіс „Ритм” Оксану Василівну Кудрявцеву, головного бухгалтера   КП „Житлосервіс „Світанок” Тетяну Миколаївну Циганкову, старшого інспектора Сєвєродонецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області, майора поліції Дмитра Володимировича Палієнко.

Подяки виконкому Сєвєродонецької міської ради «За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок у  розвиток Сєвєродонецька  та з нагоди Дня міста» під час заходу були вручені провідному економісту КП "Сєвєродонецькліфт" Георгію Анатолійовичу Башеву, провідному інженеру-технологу КП „Сєвєродонецьктеплокомуненерго” Миколі Миколайовичу Бурих, заступнику директора КП „Сєвєродонецьккомунсервис” Олегу Володимировичу Кравцову, механіку КП „Єдина аварійно-диспетчерська служба м.Сєвєродонецька” Сергію Володимировичу Токарєву, головному бухгалтеру КП „Єдиний розрахунковий центр м.Сєвєродонецька” Світлані Євгеніївні Бобровій.

Грошові премії були вручені переможцям IV  (республіканського) етапу Всеукраїнських  учнівських  олімпіад: учню 10-го класу багатопрофільного ліцею, дипломанту з фізики Богдану Водянику, учню 10-го класу багатопрофільного ліцею, дипломанту з астрономії Владиславу Карачеву, учню 9-го класу багатопрофільного ліцею, дипломанту з фізики Артуру Касимову, учню 8-го класу багатопрофільного ліцею, дипломанту з хімії Андрію Крохмалю, учню 9-го класу середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, дипломанту з географії Владиславу Куничаку, учню 11-го класу багатопрофільного ліцею, дипломанту з історії Михайлу Омельченку, учениці 9-го класу середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10, дипломантці з української мови Вірі Тиндик. Грошова премія була вручена й переможцю ІІІ (республіканського) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук учениці 11-го класу гуманітарно-естетичної гімназії, дипломантці в секції «Українська мова» Анастасії Нагорній.

 Грамотами виконкому Сєвєродонецької міської ради та грошовими винагородами «За  високий професіоналізм, цілеспрямовану роботу по виявленню, розвитку та підтримці обдарованих дітей, особистий внесок у підготовку учнів – переможців IV  (республіканського) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад  та ІІІ (республіканського) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук й з нагоди Дня міста» були нагороджені: вчитель хімії Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею Раїса Олександрівна Васильєва, вчитель української мови та літератури середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Світлана Володимирівна Ганжела, вчитель історії Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею Світлана Леонідівна Карпенко, вчитель географії середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Ольга Олексіївна Мартенсен, вчитель фізики та астрономії Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею Лідія Федорівна Олейнік, вчитель української мови та літератури Сєвєродонецької гуманітарно-естетичної гімназії Ольга Григорівна Трубнікова.

Також під час заходу організатори турніру з футболу до Дня міста серед учнів 7-8 класів, депутати міської ради Георгій Олександрович Акулов, Євген Володимирович Лагунов та голова правління громадської організації «Прорив» Євген Вікторович Колєснік вручили капітану команди середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №14 Микиті Павленку Кубок переможців турніру та комплект спортивної форми, а тренеру команди-переможниці Олександру Вікторовичу Солдатову була вручена грошова премія.

Відділ внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Сєвєродонецької міської ради

Рейтинг: 
Голосов пока нет
265
0