Сєвєродонецьк долучається до глобальної ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок і дівчат» (+ НОВІ ФОТО)

22-04-2021

22 квітня у Сєвєродонецьку в міській публічній бібліотеці ООН Жінки в Україні у партнерстві з Міжнародним Благодійним Фондом «Українська фундація громадського здоров’я» представлено результати аудиту безпеки громадських місць громади. Даний аудит проводився за методологією ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні публічні простори для жінок та дівчат» в межах реалізації проєкту «Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях на сході Україні».

Упродовж лютого-березня п.р. активні мешканки та мешканці Сєвєродонецької міської територіальної громади, спільно з мобілізаторкою, представниками влади та поліції працювали над визначенням ключових проблем безпеки громади та шляхами їх вирішення. В межах дослідження у громаді було проведено аналіз законодавства та місцевих розпоряджень, фокус-групові дискусії з жінками та дівчатами різних вікових категорій та аудити безпеки за обраними активістами маршрутами.

В рамках заходу, для обговорення проблематики сексуальних домагань у громадських просторах Сєвєродонецька, попередньо ]]>відбулася зустріч з молоддю]]>, пропозиції якої буде враховано у подальшій роботі з розробки міської цільової програми «Безпечна громада і безпечні громадські простори для жінок та дівчат».

Регіональна координаторка УФГЗ Ганна Лемешко зазначила: «Глобальна флагманська ініціатива ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні публічні простори для жінок та дівчат» спрямована на посилення законодавства та політик у сфері запобігання та реагування на сексуальне насильство та сексуальні домагання щодо жінок та дівчата у громадських місцях. В рамках ініціативи, міста-учасники приймають міські та транспортні плани, що включають потреби жінок та чоловіків, та реалізовують ініціативи, спрямовані на зміну соціальних норм у питаннях гендерної рівності. Понад 50 міст з усього світу вже запустили комплексні програми в рамках ініціативи.

Першим містом в Україні, яке реалізує Глобальну Флагманську ініціативу ООН Жінки щодо безпечних міст та безпечних громадських просторів для жінок і дівчат стало сусіднє Рубіжне. Програма була розроблена впродовж 2019 року та прийнята у травні 2020 року.

Наразі аудити безпеки проведені ще в 9 громадах Луганської, Донецької та Запорізької областей, а три з них вже прийняли бюджетні цільові програми з безпеки – це Комиш-Зоря Запорізької області, Торецьк, Донецької області та Новоайдар, Луганської області.

Використання методології Глобальної ініціативи «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок і дівчат» дає можливість долучитися до кращих практик світового рівня у впровадженні гендерно-чутливих програм та організації безпечного життєвого простору для жінок, чоловіків, хлопчиків та дівчат, які проживають на території громади.

Проєкт реалізується в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, який  реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії».

Средняя: 5 (2 оценок)