Сєвєродонецьк бере участь у проєкті налагодження міжнародного співробітництва між містами Східної України та Європи

28-08-2020

27 серпня 2020 року голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій ГАЙДАЙ, керівник військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Олександр СТРЮК та в.о. заступника керівника ВЦА Олександр ОЛЬШАНСЬКИЙ взяли участь у Міжнародному Форумі «ПРОГРАМА ПАРТНЕРСТВА ТА ОБМІНУ МІЖ МІСТАМИ».

У заході взяли участь представники муніципалітетів Луганської і Донецької областей, а також Нідерландів, Польщі, Німеччини.

Вітаючи присутніх учасників Форуму очільник Луганщини сказав: «Доля дала мені змогу побачити Україну, жити у різних її куточках. Коли я свого часу жив у Львові, не було таких комунікаційних майданчиків між регіонами і міжнародними партнерськими організаціями. Впевнений, що якби такий формат форумів діяв би з моменту нашої незалежності – війна ніколи би не прийшла на східну Україну. Отже тепер перед усіма нами стоїть завдання, перетворити народ з «населення країни» в «українську націю». Ми повинні разом реалізувати на Луганщині максимальну кількість проєктів, відбудувати економіку – стати прикладом відродження нашої країни».

Олександр СТРЮК висловив свою подяку проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні» (DG-East), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), за можливість брати участь у проєкті за тематичним напрямом «Поліпшення стратегічного муніципального планування і покращення процесів бюджетування (з урахуванням гендерного підходу).

«Місто має певний досвід співпраці з міжнародними партнерами в реалізації різноманітних проектів, у тому числі з проєктом «Демократичне врядування у Східній Україні» (DG-East), та сподівається на подальшу плідну співпрацю. Також маємо на меті спільний проєкт - створення у Сєвєродонецьку мультипарку», - висловив сподівання Олександр Стрюк.

В рамках основної діяльності програмою DG-East реалізується проєкт з пошуку партнерів і налагодження міжнародного співробітництва між містами Східної України та Європи. Цей проєкт спрямований на створення потенціалу та засобів для регулярних тематичних взаємодій між посадовими особами органів місцевого самоврядування, державними службовцями, молоддю та громадськими організаціями зі Сходу України з їх колегами за кордоном для спільного вирішення нагальних питань надання якісних муніципальних послуг та впровадження європейських норм та цінностей у своїх громадах.

Департамент економічного розвитку продемонстрував презентацію про Сєвєродонецьк, стратегічні цілі громади, поділився успішними практиками взаємодії з міжнародними партнерами тощо.

Невдовзі планується робоча поїздка представників муніципалітетів до однієї з країн ЄС для обміну досвідом та укладення меморандуму про порозуміння з містом-іноземним партнером. Також очікується підготовка та імплементація відповідних планів дій в громадах.

Проект реалізується за трьома напрямами: поліпшення стратегічного муніципального планування і покращення процесів бюджетування; досконалення та інституалізація процесу партисипації громадян із використанням інструментів смарт сіті, включення у процес вразливих груп; підсилення участі молоді у місцевому врядуванні шляхом зміцнення потенціалу Молодіжних рад і підтримку інституціоналізації механізмів участі молоді на рівні муніципалітетів.