Шляхи – життя

24-11-2016

На сьогоднішній день всі ми, або пасажири міського транспорту, або пішоходи, або водії своїх улюблених залізних коней а можливо, водій транспортних засобів, це наша основна професія. Так чи інакше ми всі залежимо від транспорту. Залежимо життєво, бо постійно кудись поспішаємо. Ми поспіхом мчим на роботу, додому, друзів-рідних, нам завжди не вистачає часу. Ми перевищуємо швидкість за кермом та пішки. Не звертаючи уваги на знаки та світлофори, ми стараємося наздогнати хвилини нашого часу, та забуваємо що такий же пішохід чи водій як ви також дуже кудись поспішає за своїми хвилинами життя. Ось так і трапляються непередбачені ніким дорожньо-транспортні пригоди. Пригоди яких ніхто не хоче відчути, яких ніхто не очікує, та вони трапляються на жаль на нашому шляху, шляху нашого життя.

Тому так важливо коли сідаєш за кермо, або переходиш на пішохідному переході передбачати що всі ми поспішаємо, та поспішати, як казали класики, треба повільно.

По інформації наданій Управлінням національної поліції у Луганській області, за 2015 рік на території міста зареєстровано 73 ДТП, в яких постраждали 99 осіб, з них 8 осіб загинуло та 91 особу травмовано. В цьому році статистика ще жахливіша, так у період з 22.05.2016р. по 31.10.2016р., у Сєвєродонецьку сталося 152 ДТП, із них 53 ДТП із постраждалими, в яких 2 особи загинуло, 72 особи отримали тілесні ушкодження. Може здатися що це «сухі» цифри, але це чиєсь поневічене життя та здоров’я, горе рідних та близьких людей, на жаль це може статися із будь ким з нас. Адже у дорожньо-транспортних пригодах, кожного року, гине та отримує травми більше людей чим за всі війни які відбулися за всю історію Землі.

На сьогоднішній день Сєвєродонецька міська рада разом із Управлінням Укртрансбезпеки у Луганській області та Управлінням національної поліції у Луганській області, нагадує мешканцям та гостям нашого міста, що основними причинами скоєння ДТП є порушення водіями Правил дорожнього руху, а саме:

• Неврахування дорожньої обстановки;
  • Недотримання безпечної швидкості руху;
  • Неуважність за кермом та недотримання режиму праці та відпочинку водіїв;

Супутніми причинами, що можуть вплинути на виникнення ДТП і тяжкість їх наслідків є:

• Невідповідність колісних транспортних засобів вимогам правил, нормативів та стандартів України при переобладнанні транспортних засобів;
  • Використання для перевезення пасажирів на маршрутах загального користування переобладнаних транспортних засобів;
  • Невиконання автомобільними перевізниками вимог автотранспортного законодавства;
  • Незадовільний стан дорожньої інфраструктури.

Основні причини ДТП при порушенні ПДР пішоходами є:

• Неуважність при перетині пішохідного переходу;
  • Рух пішохода по проїжджій частині, в заборонених місцях, в місцях з обмеженою видимістю дороги, в темну пору доби;
  • Наїзд на пішохода транспортним засобом на зупинках громадського транспорту;
  • Наїзд на пішохода транспортним засобом в житловій зоні, особливо це стосується дітей які грають на придомовій дорозі;
  • Дитячий дорожньо-транспортний травматизм. Діти повторюють неуважне, неправильне поводження своїх батьків на дорозі.

Сєвєродонецька міська рада, усвідомлюючи що на автопідприємствах міста працюють справжні фахівці своєї справи, звертається до керівництва автопідприємств, водіїв які кожного дня сідають за кермо маршрутки, тролейбуса, власного автомобіля, до мешканців міста як пішоходів, та наполягає бути уважним та неухильно дотримуватися ПДР, поважайте один-одного, не станьте ненавмисним вбивцею або жертвою ДТП, зберігайте найцінніше що є у людини, здоров’я та життя.

Миру Вам та спокою.

Сектор транспорту та зв’язку Департаменту економічного розвитку та торгівля Сєвєродонецької міської ради