Що задумував і втілював у життя – живе й понині

03-10-2017

03 жовтня на фасаді міського Палацу культури було урочисто відкрито меморіальну дошку першобудівнику міста Сєвєродонецька, Герою соцпраці, Заслуженому будівельнику України Новікову Петру Пилиповичу.

З 1943 по 1948 роки Петро Пилипович працював на посаді начальника Головхімбуду у Москві. За спрямуванням Держплану прибув в селище Лисхімбуд на будівництво хімкомбінату. 16 років він присвятив Сєвєродонецьку: на посаді керуючого тресту «Сєвєродонецькхімбуд» (раніше «Лисхімпромбуд»), який сам і заснував, та на посаді начальника будівельно-монтажного комбінату «Луганськхімбуд».

За заслуги в будівництві і введенні в експлуатацію низки найважливіших об’єктів першої черги на Сєвєродонецькому хімічному комбінаті члену-кореспонденту Академії будівництва і архітектури Петру Пилиповичу було присвоєно звання Героя соціалістичної праці, потім йому було присвоєно звання «Заслуженого будівельника України».

У 1978 році нова вулиця була названа на його честь. На будинку №15 йому встановлено пам'ятну дошку. Для розвитку культури і виховання молодих будівельників, Петро Пилипович заклав "нульовий цикл" сьогоднішнього міського Палацу культури.

В урочистому заході участь взяли: в.о. першого заступника міського голови Сергій Зарецький, Почесні громадяни Сєвєродонецька Олександр Іванов та Володимир Губарєв, колишні та нинішні працівники будівельних установ міста, школярі та городяни.

В.о. першого заступника міського голови Сергій Зарецький у своїй промові зазначив: «На знак вдячності від містян з особливою пошаною ми сьогодні відкриваємо пам’ятну дошку Новікову Петру Пилиповичу - справжньому громадянину міста, містобудівнику, Герою Соціалістичного Труда. Це була людина, яка побудувала цей будинок культури, стадіон, а загалом і ціле місто. Такі люди, як Петро Новіков, наперекір обставинам, ризикуючи своєю кар’єрою, побудували наш Сєвєродонецьк. Я хочу зазначити, що ми в боргу перед містобудівниками, які розбудовували Сєвєродонецьк та продовжують працювати на благо міста та громади»,  - сказав Сергій Вікторович.

Колишній заступник начальника комбінату Луганськбуд, почесний громадяни Сєвєродонецька Олександр Іванов розповів про трудовий шлях шанованого першобудівника.

Завдячив вагомому внеску у будівництво Сєвєродонецька й Почесний громадянин Сєвєродонецька, ветеран Другої світової війни Володимир Губарєв.

Почесне право відкрити меморіальну дошку Новікову Петру Пилиповичу було надано в.о. першого заступника міського голови Сергію Зарецькому та Почесному громадянину Сєвєродонецька Олександру Іванову. Після чого всі бажаючі змогли покласти квіти до пам’ятного знаку першобудівнику Сєвєродонецька.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

Сєвєродонецької міської ради