Щастя мати родину, тата і маму

29-09-2017

Сьогодні, 29 вересня, у міському Палаці культури обласною службою у справах дітей була проведена концертно-тематична програма, присвячена Дню усиновлення.

У заході взяли участь голова Луганської обласної державної адміністрації Юрій Гарбуз, начальник служби у справах дітей ОДА Раїса Родіна, та заступники міського голови Олексій Ярош і Григорій Пригеба.

Під час урочистостей серед сімей Луганської області також було відзначено опікуна з Сєвєродонецька, яка має статус ВПО та виховує 2- х дітей.

Після закінчення заходу Олексій Ярош зазначив, що у Сєвєродонецьку кількість осіб, які бажають усиновити дитину, не зменшується протягом декількох років: «Головне завдання дорослих, захистити права кожної дитини, а особливо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом повернення їм того, що, волею долі, у них відібрало життя, – гідності, самоповаги, віри в добро і справедливість, а найголовніше – батьківської любові. Сьогодні держава підтримує тих, хто прийняв рішення та ступив на шлях усиновлення та створення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування родин, де будуть зігріватися серця», - сказав Олексій Іванович.

За даними служби у справах дітей міської ради в місті Сєвєродонецьку станом на 28.09.2017 року на обліку в Службі перебуває 173 дитини-сироти та позбавленої батьківського піклування, з яких:

- під опікою, піклуванням - 131 дитина;

- в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу – 20 дітей;

- в інтернатних закладах, дитячих будинках та професійно-технічних навчальних закладах – 22 дітей.

На сьогодні в місті проживають сім’ї з дітьми-сиротами та дітьми, позбавлених батьківського піклування, які переміщені з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО, з них: 2 прийомні сім’ї з 2 дітьми та 10 сімей опікунів, які виховують 15 дітей. Всі вони тимчасово зареєстровані у м. Сєвєродонецьку, отримують належні їм виплати.

Так, за 1 півріччя 2017 року на облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, поставлено 20 дітей, з них:

- опіку та піклування встановлено над 10-ма дітьми,

- 2 – влаштовано до прийомної сім’ї смт. Білокуракине;

- 2 - усиновлено.

На території м. Сєвєродонецька знаходиться Луганський обласний будинок дитини № 2, з якого постійно усиновлюються діти. Так, за поточний період з будинку дитини усиновлено 16 дітей.

Також у м. Сєвєродонецьку є 6 прийомних сімей, в яких виховуються 11 дітей. На обліку кандидатів в усиновлювачі в нашому місті на цей час перебуває 20 осіб.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

Сєвєродонецької міської ради