Ви тут:

Розслідування страхових випадків

01-07-2016
Категорія: 

Одним з напрямків роботи Державної служби зайнятості є робота щодо розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до п. 8 ст. 22 Закону України «Про зайнятість населення». Вона проводиться на підставі первинних документів, що надають роботодавці під час розслідування, а також шляхом обміну відповідною інформацією з Державною податковою службою, Державним пенсійним фондом України. У ході розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення працівники центру зайнятості нерідко виявляють порушення. Найбільш поширеними з них є: 
– безробітна особа приховувала факт працевлаштування під час перебування на обліку у центрі зайнятості;
– невірно вказані період роботи та причина звільнення працівника (стаття Кодексу законів про працю України) у трудовій книжці, трудовому договорі та інших документах; 
– невірно вказані період виконання робіт та послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру та актами виконаних робіт;
– помилки заповнення звітності до Державної податкової служби України та Пенсійного фонду України;
– невірно вказаний дохід працівника представником роботодавця у необхідних документах. 
Безробітна особа та роботодавець несуть певну відповідальність за надання невірної інформації щодо обґрунтованості виплати матеріального забезпечення. З початку 2016 року Сєвєродонецьким міським центром зайнятості було складено 299 актів, з них 15 з порушеннями, загальна сума повернення коштів складає 33259,16 грн. 
Шановні роботодавці та відвідувачі центру зайнятості, не допускайте надання невірної інформації працівникам служби зайнятості, своєчасно та в повному обсязі надавайте необхідну інформацію. Тільки разом ми будемо ефективно та плідно співпрацювати. 

В. КАЛИНІЧЕНКО, 
провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії 
з роботодавцями СМЦЗ 

 

Рейтинг: 
Голосов пока нет
474
0