ПРООН продовжуватиме підтримувати сєвєродонецькі ОСББ

02-11-2016

1 листопада до Сєвєродонецької міської ради завітав спеціаліст розвитку громад проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олександр Рябий, щоб поспілкуватися з керівництвом органів місцевого самоврядування.

Сєвєродонецьк бере участь у цьому проекті, розрахованому, насамперед, на підтримку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, два роки поспіль. За сприяння та фінансування ЄС ПРООН за цей час у місті проводилися не лише тренінги та семінари для містян зі створення та розвитку ОСББ, а й фінансувалися їх ініціативи з ремонту і благоустрою будинків та прибудинкових територій.

У зустрічі з боку органів місцевого самоврядування брав участь заступник міського голови Олег Кузьмінов, начальник УЖКГ Антон Ковалевський, координатор сектору розвитку ОСББ Роман Красюк. Також на заході були присутні керівники місцевих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

«Сьогодні ми приїхали з метою подивитися, що зроблено, оцінити досягнуті результати та обговорити можливу роботу на майбутнє, - каже Олександр Рябий. -  Нам дуже важливо оцінити наші результати та результати наших партнерів у даному компоненті розвитку ОСББ, щоб спланувати нашу роботу на майбутнє».

У ході зустрічі заступник міського голови Олег Кузьмінов розповів, чого вдалося досягти у сфері розвитку ОСББ під час співпраці з європейськими партнерами.

«У Сєвєродонецької міської ради дуже продуктивно просувається співробітництво з європейськими партнерами. І та кількість ОСББ, створених з початку року в Сєвєродонецьку, я думаю, говорить сама за себе. Міська рада підтримує й надалі буде підтримувати створення ОСББ, - сказав в ході зустрічі Олег Кузьмінов. -  Хочу подякувати європейським партнерам за навчання наших представників ОСББ. Міська рада навчилася багато чому завдяки вам. Нами було створено орган при міськраді - рада ОСББ міста. Розроблена програма за аналогією Програми ООН на співфінансування ініціатив об’єднань  з міського бюджету. Ми таким чином будемо добиватися більшої динаміки».

У ході візиту Олександр Рябий передав представникам міськради оргтехніку (багатофункціональний принтер та ноутбук), яка передбачена для подальшої роботи в сфері розвитку ОСББ в місті.

«Щоб люди, які хочуть створити ОСББ, чи ті, які вже створили ОСББ, отримували в цьому ресурсному центрі (Сєвєродонецька міська рада – ред.) нові знання, а ресурсний центр, маючи оргтехніку, папір, Інтернет, надавав би їм у цьому підтримку», - пояснив мету подарунка Олександр.

«Дякую вам за матеріальну підтримку, оскільки в наш нелегкий час без неї дуже тяжко», - звернувся до представника ЄС ПРООН Олег Кузьмінов.

В рамках візиту до Сєвєродонецька спеціаліст розвитку громад проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Олександр Рябий відвідав буд. 7а по вул. Курчатова, мешканці якого об’єдналися в ОСББ «Сім-А», перевірив стан цієї багатоповерхівки та активність її жителів в сфері благоустрою. У ході зустрічі керівник об’єднання співвласників багатоквартирного будинку Олександр Подоляка розповів, що з моменту створення мешканцям вдалося досягти багато чого: замінені колектори гарячої та холодної води, відремонтована каналізація, три «проблемні» під’їзди, ґанки, замінені поштові скриньки тощо. Зараз ОСББ виграло грант на заміну вікон в будинку на сучасні пластикові. За словами керівника ОСББ, загальна сума проекту складає близько 350 тис. грн., 5% з яких – вкладення мешканців, 45% виділили з міського бюджету, 50% коштів надають європейські донори. Зараз робота знаходиться у стадії укладання договорів, і мешканці сподіваються, що вже в середині грудня поточного року вікна в будинку будуть замінені.

«Ми багато чого зробили для утеплення: виходи на дахи, на технічні поверхи. Це ми все закрили та утеплили, привели до ладу верхні вікна, які в оголовках ліфтових шахт. Утеплили труби у підвалах та закрили вікна. Вважаємо, що нам залишилося поставити пластикові вікна, щоб стало тепліше у під’їздах. Тому що ті вікна, які зараз, вони зовсім не зберігають тепло. Ми вважаємо, що встановлення вікон дасть економію тепла», - каже Олександр Подоляка.

Тож метою візиту представника ЄС ПРООН до ОСББ «Сім-А» було переконатися в тому, що проблема з вікнами в будинку дійсно існує, його мешканці свідомо обрали цей вектор розвитку свого об’єднання, а гроші підуть за призначенням.

«ОСББ приймає на спільних зборах рішення про необхідність заміни вікон. Ми хочемо переконатися, що люди хочуть саме це. Що не труби тут течуть. Ми переконалися, що у підвалах труби замінені, ця проблема вирішена. Дах допомагала відремонтувати міськрада їм раніше. Зараз в них насправді проблема – вікна, оскільки є  протяги. Я піднімалася по сходах та упевнилась, що їх дійсно потрібно замінювати. Тобто ми переконалися, що ця проблема реальна, актуальна та підтримана більшістю», - стверджує координатор проекту Європейського союзу  Програма розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Луганській області Світлана Карпинська, яка також була присутня на зустрічі.

Представники ЄС ПРООН кажуть, що планують й надалі співпрацювати з міською радою та надавати допомогу в розвитку та становленню ОСББ в Сєвєродонецьку.

«СВ»