09-11-2018

]]>Про попередження виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з опалювальним сезоном, говорили в ЛОДА 8 листопада]]>. З цього приводу зібрали засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Головував на засіданні заступник голови ОДА Юрій Клименко.

На захід також були запрошені керівники відповідних департаментів і управлінь ОДА, Луганського обласного центру з гідрометеорології, ПАТ «Луганськгаз», ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ», міський голова м. Сєвєродонецька Валентин Казаков та інші.

Заступник голови ОДА Юрій Клименко наголосив:

«Найголовніше для нас – це життя і здоров’я людей, які проживають у Сєвєродонецьку та Попаснянському районі, дітей, які ходять у школи та дитячі садочки, людей, які знаходяться на лікуванні в медичних закладах. Тому на сьогоднішньому порядку денному одне питання – попередження виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної зі зривом опалювального сезону у м. Золоте, м. Гірське Попаснянського району та м. Сєвєродонецьк», - зазначив Юрій Клименко та поінформував, що вже відбулося засідання Кабінету Міністрів України стосовно надання НАК «Нафтогаз України» номінацій на отримання природного газу підприємствами теплопостачання ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» та КП «Первомайськтеплокомуненерго», яке подає опалення у Гірське та Золоте. Номінацій вони ще не отримали.

Директор Департаменту ЖКГ ОДА Віталій Сурай надав загальну коротку характеристику про початок сезону і про ту ситуацію, яка склалася з опалювальним сезоном у Золотому, Гірському Попаснянського району та Сєвєродонецьку.

Члени комісії прийняли низку рішень, які підлягають терміновому виконанню та знаходяться на контролі керівництва облдержадміністрації. Зокрема, до Президента України, Прем’єр-міністра та профільних міністерств спрямують звернення щодо прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України про затвердження заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання, які розташовані на підконтрольній українській владі території Луганської та Донецької областей.

Ще одне звернення спрямують до Фонду державного майна України з метою розділення ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» на окремі підприємства з виробництва теплової енергії та генерації електроенергії.

ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» та КП «Первомайськтеплокомуненерго» необхідно розпочати відбір газу для котелень з метою недопущення наслідків надзвичайної ситуації.

ПАТ «Луганськгаз» рекомендовано забезпечити безперебійне газопостачання до теплопостачальних та теплогенеруючих підприємств області для сталого проходження опалювального сезону.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю