Привітання секретаря міськради, в.о. міського голови Пригеби Г.В. з нагоди Дня вишиванки

19-05-2016

Шановні сєвєродончани та гості міста!

Від імені виконкому та депутатського корпусу хочу привітати з чудовим українським святом – Днем вишиванки. Українська вишиванка сягає в давню історію нашої державності.

В усі часи ці чарівні та таємничі візерунки відображали фольклорну складову, вірування, звичаї та традиції українського народу. З покоління в покоління вишивка передавала культурну спадщину пращурів, залишала в спадок їх духовне та інтелектуальне багатство, служила літописом історії українського народу.

Вишиванка – це свого роду генетичний код народу, що закладений в українцях з самого народження та відображає нашу національну приналежність, неповторну ідентичність та самобутність. В усі часи з любов’ю вишиті матусею складні візерунки служили оберегом від негараздів, притягували удачу, з теплотою нагадували про рідну домівку, де б ти не був. В цей день українці по всьому світу одягають вишиті сорочки. І дуже приємно було сьогодні бачити містом людей в вишиванках. Це ще раз доказує, що Сєвєродонецьк – українське місто, мешканці якого знають, шанують та поважають національну культуру та традиції.

Спостерігаючи кількість людей, які вдягли вишиті сорочки, можна зробити висновок, що це свято ще більше зблизило та об'єднало містян, що дуже важливо в наш нелегкий час, адже потрібно спільними зусиллями вирішувати існуючі проблеми, рухатись вперед та робити все можливе для розквіту міста та країни.

Миру вам, добра та злагоди. Зі святом вас!

Секретар міської ради, в.о. міського голови Г.В. ПРИГЕБА