Ви тут:

Покладання квітів до пам’ятника Олександру Радієвському з нагоди 4-ї річниці визволення Сєвєродонецька від незаконних військових формувань та Дня українських миротворців

22-07-2018
Категорія: 

22 липня керівництво та працівники Сєвєродонецької міської ради, представники трудових колективів міста, військові, студенти та викладачі навчальних закладів, громадськість в рамках заходів присвячених 4-ій річниці визволення Сєвєродонецька від незаконних військових формувань та Дню українських миротворців прийняли участь в урочистому покладанні квітів до пам’ятника генерал-майору Національної гвардії України Олександру Радієвському.

Дуже символічно, що урочистості з нагоди 4-тої річниці визволення Сєвєродонецька від незаконних військових формувань та Дню українських миротворців відбулися біля пам’ятника справжнього героя та борця за незалежність України - генерал-майора Національної гвардії України Олександра Віталійовича Радієвського, який виконав свій конституційний обов’язок захисту Вітчизни ціною свого життя.

Олександр Радієвський був командиром військової частини 3011 Центрального оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України. Загалом два з половиною місяці перебував у зоні АТО - особисто керував діями бійців зі знищення ворожих блокпостів при звільненні Миколаївки, Семенівки, Слов’янська.

15 липня 2014 року указом президента за особисту мужність і самовідданість нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Олександр Радієвський керував військовою частиною, яка 22 липня 2014 року звільнила Сєвєродонецьк від незаконних військових формувань.

23 липня 2014 Олександр Радієвський загинув під час бою за звільнення Лисичанська, коли разом з бійцями потрапив у засідку бойовиків-терористів на мосту. Прикриваючи свого командира також загинули командир батальйону підполковник Павло Сніцар і стрілець-солдат Ігор Коцяр. 25 липня 2014 року йому було присвоєно звання генерал-майора (посмертно).

22 липня 2015 року біля Сєвєродонецької міської ради Олександру Радієвському, як символу боротьби за незалежність України та визволителю міста, було відкрито пам’ятник.

В честь захисників і миротворців України біля пам’ятника Герою вишукувалася салютна група та рота почесної варти.

Заступник голови Луганської облдержадміністрації Ольга Лішик звернулася до учасників заходу: «Шановні северодончани, всі ті, для кого Сєвєродонецьк став другою домівкою. Я щиро вас вітаю з 4-ю річницею звільнення міста Сєвєродонецька і міста Папасної від незаконних збройних формувань. Я щиро сподіваюся, що скоро такий день настане в кожному місті нашої Луганщини, Донеччини. Що всі ті міста, які сьогодні окуповані, приєднаються до єдиної, незалежної України і кожен зможе відчути ту радість, яку відчули жителі Сєвєродонецька, Рубіжного, Попасної, Щастя, Станиці-Луганської, коли ми зустрічали своїх захисників прапорами і зі сльозами на очах.

Я щиро вклоняюся нашим захисникам, яких сьогодні немає з нами. Поіменно ми згадуємо їх, 113 луганчан – захисників України, які загинули за цей період. Єдине бажання, щоб Україна була вільною, щоб ця війна скінчилась, єдине бажання – перемоги! Слава Україні і слава Героям! Зі святом вас!»

Міський голова Сєвєродонецька Валентин Казаков також привітав сєвєродончан та гостей міста: «Шановні сєверодончани, шановні жителі Луганщини, які стали сєверодончанами. Чотири роки тому відбулося звільнення міста Сєвєродонецька від незаконних бандитських збройних формувань.

Завдяки Олександру Радієвському, Ігорю Воронченку, Юрію Білозьорову та багатьом іншим нашим миротворцям Сєвєродонецьк та навколишні населені пункти були звільнені. При визволенні вдалося уникнути жертв, але тим не менш, на наступний день Олександра Радієвського і ще ряд наших товаришів було вбито, вічна їм пам'ять. А нам потрібно продовжувати їх справу. І ми сьогодні багато робимо для того, щоб у нас йшло оновлення України, для того, щоб ми показали, що у нас єдина, незалежна, могутня держава, жителі якої повністю її підтримують.

Я вас всіх вітаю зі святом, бажаю всім щастя, здоров'я, миру і вічна пам'ять героям».

Сєвєродончанка Катерина Афанасєнкова з нагоди визволення міста зачитала присутнім свій вірш:

Я дивлюсь на світлини бійців:

Щирі посмішки, втомлені очі.

Це не сон, синдром маячні.

Це війна не в далекій країні,

Не в Іраку чи десь там в Чечні,

А в квітучій моїй Україні.

Саме зараз її вояки схід

Країни від зла захищають,

Б’ються на смерть мої земляки,

Кров’ю землю святу поливають,

Щоб країна ввійшла в майбуття,

Віддаючи Єдине життя.

І пишаюсь я вами всіма –

Так, як наша Вкраїнська земля.

Присутні хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих та закатованих за незалежність України.

Захід завершився покладання квітів до пам’ятника генерал-майору Національної гвардії України Олександру Радієвському.

Слід зазначити, що Сєвєродонецьк за час проведення АТО та ООС втратив сім патріотів, які ціною свого життя відстояли мир в Україні:

- Гуртяк Юрій Олександрович, 03.08.1985 – 11.07.2016;

- Літовко Микола Валентинович, 19.04.1976 – 18.07.2016;

- Шинковенко Артем Олександрович, 24.12.1990. – 15.11.2016;

- Ключка Віталій Володимирович, 03.11.1976 – 25.08.2016;

- Пульний Олександр Юрійович, 04.07.1964– 24.10.2016;

- Журавльов Петро Юрійович, 26.05.1972 – 16.05.2017;

- Шишак Валерій Казімірович, 12.12.1960 – 28.06.2018.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Сєвєродонецької міської ради





Рейтинг: 
Голосов пока нет