Під головуванням першого заступника міського голови Ігоря Слєсарєва відбувся круглий стіл з регулювання споживчої політики

17-09-2018

14 вересня у міській раді відбувся круглий стіл з регулювання споживчої політики, проблемних питань та шляхів їх вирішення, додержання норм санітарного, податкового, адміністративного законодавства. У заході також взяли участь заступник міського голови Дмитро Лук’янченко, фахівці Держпродспоживслужби у Луганській області, ГУ ДФС у Луганській області та підприємці.

Фахівцями Головного Управління Держспоживслужби присутнім підприємцям були надані роз’яснення з питань правового регулювання споживчого ринку та практичне застосування законодавства у сфері реклами та антитютюнових законів; з питання додержання санітарного законодавства операторами ринку з боку Реєстру потужностей, харчового законодавства, основних прав та обов’язків операторів ринку харчових продуктів.

Начальник відділу торгівлі та з захисту прав споживачів міської ради Тетяна Красюк нагадала підприємцям вимоги щодо оформлення Кутка споживача, ведення Книги відгуків та пропозицій, оформлення фасаду об’єкту.

Представники Головного Управління ДФС у Луганській області зупинилися на основних вимогах ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами. Піднімались питання надання споживачам касових чеків при купівлі товару.

Доповідачі наголосили на відповідальності суб’єктів господарювання на додержанні вимог чинного законодавства України з зазначених питань.
Жваво обговорювали питання щодо обов’язкового встановлення суб’єкти господарювання газових лічильників до початку опалювального періоду.

Перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв зазначив, що це питання доведено до відома начальнику газового господарства, який, у свою чергу, повідомив, що обов’язок щодо встановлення лічильників перенесено до 1 травня 2019 року.

З питання продажу алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім; порушення громадського порядку у ході діяльності об'єкта торгівлі/ресторанного господарства Ігор Слєсарєв зазначив, що діючими нормами законодавства заборонено продаж алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім особам, які не досягли 18-річного віку. Якщо у продавця є сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку, він повинен затребувати паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця. І якщо покупець відмовляється надати документ, то продаж алкоголю та тютюнових виробів такому покупцю заборонена. Наголосив на тому, що за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім передбачена відповідальність, а саме фінансові санкції у вигляді штрафу як до суб’єктів господарювання, так і до продавця, а також за це передбачено позбавлення ліцензії.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю