Оренда комунального майна за новими правилами

05-03-2020

01 лютого 2020 р. набув чинності новий Закон України «Про оренду державного та комунального майна», який повністю змінив порядок надання в оренду об’єктів держаної та комунальної власності.

Враховуючи значну кількість питань, що надходили від підприємств, установ та організацій з приводу реалізації цього Закону, 05 березня 2020 р. за ініціативи депутатського корпусу та голови постійної депутатської комісії з планування бюджету та фінансів Ігоря Буткова під головуванням заступника міського голови, начальника Фонду комунального майна Сєвєродонецької міської ради Олександра Ольшанського відбувся семінар-нарада з питань надання в оренду комунального майна територіальної громади м. Сєвєродонецька в нових умовах. На семінарі були присутні представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств, установ та організацій міста, розташованих на території м. Сєвєродонецька.

Заступник начальника Фонду комунального майна Сєвєродонецької міської ради Олена Сердюкова повідомила, що Закон запроваджує принципово нову модель передавання майна в оренду: замість застарілої процедури проведення конкурсу передавання в оренду державного і комунального майна здійснюватиметься шляхом продажу права оренди на майно на електронному аукціоні в електронній торговій системі. Цей закон спрощує процедуру надання в оренду державного та комунального майна, забезпечує її прозорість та виключає корупційну складову орендних відносин, проте сьогодні, як і все інноваційне, відсутність механізму реалізації закону та його наслідки викликають певні незрозумілі питання для суб’єктів орендних відносин.

В процесі роботи були розглянуті основні положення Закону, що стосуються статусу та функцій балансоутримувачів, орендодавців та орендарів, визначення вартості майна та розрахунку орендної плати, особливостей передачі в оренду майна за результатами аукціону та без проведення аукціону, у тому числі для бюджетних установ, порядку проведення електронного аукціону, укладання та продовження договору оренди, обмежень щодо використання майна, переданого в оренду та ін.

Підбивши підсумки заходу, Олександр Ольшанський зазначив про необхідність прийняття Кабінетом Міністрів України підзаконних нормативно-правових актів, що визначать механізм реалізації Закону «Про оренду державного та комунального майна», що в свою чергу дозволить Сєвєродонецькій міській раді прийняти власні нормативні правові акти локального характеру в межах чинного законодавства, що забезпечать ефективне використання комунального майна територіальної громади м. Сєвєродонецька на благо мешканців міста.