Ви тут:

ОБІЗНАНІСТЬ, БЕЗПЕКА ТА ЖИТТЯ

18-05-2018
Категорія: 

В рамках проекту «Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги в Україні, який реалізує Психологічна Кризова Служба у м. Сєвєродонецьк працюють Мобільні бригади.

Це команда професійних психологів, які виїжджають до населених пунктів, зокрема, Станиця Луганська, Новоайдар, Попасна , Золоте та до навколишніх сіл.

Діяльність мобільної бригади на вказаних локаціях полягає у наданні жителям прифронтової зони безкоштовних послуг, таких як:

  • індивідуальні консультації психолога;
  • групові заняття, щодо навчання навичкам психологічного відновлення (способи подолання стресу, управління емоційними реакціями, техніки рішення проблем та ін..),
  • можливість отримати безкоштовну консультацію у висококваліфікованого лікаря-психіатра прямо вдома через Skype.
  • курси з надання першої домедичної допомоги.

Дуже цікавою та корисною є навчальна програма «Курси з надання першої домедичної допомоги». Ця тема завжди актуальна, адже, щомиті Ви можете стати свідком нещасного випадку. Напевно кожен, так чи інакше,  стикається з ситуациями, коли необхідно надати особисто собі або будь-кому першу домедичну допомогу. І в такі моменти добре, коли людина має розуміння, які треба виконувати дії до приїзду швидкої допомоги. Звісно, окрім медичних працівників  кваліфіковану медичну допомогу надавати ніхто не може. Та, навіть, найкраще вишколений персонал чи найкраща медична допомога можуть прибути запізно, і якщо люди, котрі перебувають на місці нещасного випадку, не вміють вжити простих заходів з першої допомоги, наслідки можуть бути фатальними. Найчастіше саме перші хвилини після настання невідкладного стану, ще до прибуття бригади швидкої допомоги, вирішують, чи виживе потерпілий і чи зможе відновити здоров’я без особливих  ускладнень.

 

Допомога без застосування ліків, яка надається особами без медичної освіти до приїзду бригади швидкої допомоги називається домедичною. 

Про які саме нещасні випадки йде мова у даному курсі?

Це кровотечі, зупинка серця, інфаркти, інсульти, опіки, поранення, переломи, отруєння, судоми, утоплення, обмороження, сонячний удар та ін.

Проте перша домедична  допомога пов’язана з великою кількістю помилок, які можуть нашкодити постраждалим, а часто – ще й тим, хто намагається врятувати. Ось деякі з них :

Помилка 1. Насамперед, бігти стрімголов на допомогу потерпілому туди, де небезпечно, не варто.

  1. Завжди пам’ятайте про власну безпеку . Говорячи про власну безпеку, я, як інструктор з курсу першої домедичної допомоги раджу подбати про наявність у кишені латексних рукавичок, оскільки кров-це біологічна рідина, яка може проникнути в дрібні ранки на шкірі, яких ми навіть не бачимо, й під час надання допомоги легко можна підхопити інфекцію.;

Помилка 2. Якщо людина вдавилася їжею, не варто пропонувати їй проштовхнути їжу за допомогою хрусткої кірки хлібця.

Рекомендації. На такий випадок слід відзначити ефективність методу Гаймліха, який заслужив повагу в усьому світі, маючи нескладний алгоритм дій, дозволяє допомогти і не нашкодити потерпілому;

Помилка 3. Під час кровотеч з носа , не можна закидати голову назад. Бо подібними маніпуляціями ми забезпечуємо безперешкодне потрапляння крові в шлунок і дихальні шляхи, що може привести до подразнення слизової оболонки, блювоти, блокування дихальних шляхів, можлива зупинка дихання.

  1. Рекомендується сісти і нахилити голову вперед, додатково на потилицю покласти холодний компрес;

Помилка 4. Досить багато прикладів, коли місце опіку обробляють маслом або яйцем, що призводить до ефекту прожитку тканин, так як масло обмежує доступ кисню до клітин, позбавляючи організм здатності самостійно охолоджувати постраждалу ділянку тіла.

  • . При опіках необхідно знизити температуру пошкодженої частини тіла, наприклад, проточною водою. У разі появи пухирів або ран необхідно запобігти можливості потрапляння різного роду інфекцій, накривши стерильною тканиною, серветкою і звичайно ж звернутися в лікарню.

Немає ніяких сумнівів, цей перелік порад і безцінний досвід, набутий фахівцями в процесі роботи, обов'язково допоможе звичайним громадянам прояснити для себе багато моментів і отримати знання, які можуть врятувати життя людині, що потрапила в біду.

Усі види нещасних випадків та допомоги, яку потрібно надати, перевіряють тривалою медичною практикою і затверджують на законодавчому рівні. В Україні інструкції з надання першої домедичної допомоги прийняті Наказом Міністерства охорони здоров’я 2014 року. В ньому викладено 28 типів ситуацій та відповідних їм дій.

Звісно, що розписати всі стани, які вміщує курс неможливо. Це лише маленька його частина. Та замість того, щоб намагатися запам’ятати подані рекомендації, краще знайти можливість ]]>пройти курси]]> першої домедичної допомоги. Нагадую, що в рамках проекту «Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги в Україні, який реалізує Психологічна Кризова Служба у м.Сєвєродонецьк даний курс є безкоштовним.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь:

Інна Кочубей, координатор мобільної бригади

м. Сєвєродонецьк,

тел. 050-209-20-67

inna [dot] kochubeyatgmail [dot] com

 

тренер першої домедичної допомоги Марина Болгова

 





Рейтинг: 
Голосов пока нет