Обережно: амброзія!

02-09-2016

Відділ цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці Сєвєродонецької міської ради нагадує про необхідність знищення карантинного бур’яна - амброзії полинолистої.

Амброзія полинолиста завдає велику шкоду здоров'ю людини. Квітковий пилок цієї рослини викликає тяжке алергійне захворювання - амброзійний поліноз. Потрапляючи в очі, ніс, бронхи, у людей, схильних до алергії, з'являється нежить, сльозотечіння, головний біль, підвищена температура, як наслідок - втрачається працездатність. Лікування тривале і не завжди результативне. Алергію викликають білки - антигени, які знаходяться в пилку амброзії. Сік рослини також викликає алергічну реакцію.

На території міста та селищ необхідно застосовувати основні заходи боротьби, а саме виривання з корінням, скошування, але при скошуванні потрібно пам'ятати, що амброзія дуже добре відростає, тому скошувати її необхідно 6-7 разів за вегетацію.

У разі виявлення осередків амброзії, громадяни та посадові особи  будуть притягнені до адміністративної відповідальності згідно ст.105 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - порушення вимог щодо виконання фітосанітарних заходів тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Начальник

відділу ЦЗ, ЕБ та ОП                                                 А.В. Потанін