Небезпечні гриби

21-09-2017

Настання ранньої осені для багатьох означає початок сезону “тихого полювання”. Що може бути приємнішим в осінню пору, як рано вранці пройтися по лісових узліссях в пошуках грибів? Для одних це хобі, для інших спосіб насолодитися – природою, а для третіх – можливість поповнити запаси на зиму або приготувати смачну вечерю.

Багаті врожаї з року в рік обговорюються любителями, це предмет гордості і тема для спілкування. Однак не рідше надходять повідомлення про отруєннях небезпечними грибами, але вже з летальним результатом. Гриби ховають в собі загрозу для життя, вони впливають на організм самим негативним чином в силу величезного числа обставин.
Не можна збирати не тільки отруйні гриби, а й ті, які ростуть в непридатних для того місцях. Помилитися при зборі врожаю так просто, а помилка деколи оцінюється в життя.

Напевно кожному з нас підозра до лісових грибів прищеплювалася з дитинства. Тоді ж ми засвоїли, що бліда поганка і мухомор – це отрута. Однак все це лише кліше, інформація про небезпеку грибів набагато ширша, а список отруйних зовсім не обмежується двома найменуваннями. Це зовсім не привід відмовити собі в ласощах, але лише для знаючих грибників.

Бути грибником – це не просто захоплення, це широке коло інформації, а головне правило завзятих грибників в тому, що будучи не впевненим в грибочку, класти в кошик його не варто. А все тому, що грибники знають ціну помилки.

Чим же так небезпечні гриби?Небезпечними грибами називають ті, споживання яких в їжу провокує негативні реакції організму, а часом і летальний результат. Шкода отруйного гриба полягає в токсині, який міститься в ньому, міліграмів якого достатньо, щоб викликати необоротну реакцію в організмі людини.

Збір грибів не можна сприймати як розвагу, якщо згодом ви плануєте вживати урожай в їжу. Підходьте до цього процесу з усією відповідальністю, не прагніть за кількісними показниками і висувайте найсуворіші вимоги до якісних показників. Якщо виникають хоч найменші сумніви про їстивність гриба або про його якість, від такого рекомендується відмовитися.

В разі виникнення симптомів отруєння грибами  призиваємо  не займатись самолікуванням, а терміново звертатись за медичною допомогою.

Сєвєродонецьке міьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області