Небесна Сотня. Пам’ятаємо…

20-02-2019

За справедливість і свободу
За шлях в Європу, мирний стан
За волю нашого народу
Стоїть наш Майдан

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. Так і сьогодні, в арт-вітальні міського Палацу культури відбувся тематичний захід «Небесна Сотня. Пам’ятаємо…» за участю керівництва міської ради, учнівської молоді та громадськості міста.

Цей день - увічнення великої людської, громадської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.

Від імені Сєвєродонецької міської ради до присутніх звернулась заступник міського голови, начальник відділу кадрової роботи та з питань служби в органах місцевого самоврядування Ірина Степаненко:

«Шановні присутні, сьогодні ми з вами зібралися в цьому залі, з нагоди Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, які загинули під час Революції Гідності в 2014 році. А 11 лютого 2015 року Президент України Петро Олексійович Порошенко підписав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Сьогодні це наша історія, яку ми повинні з вами знати і не забувати. Дуже складно уявити, що в нашій країні, нашій Україні такі події могли дійсно відбуватись, свідками яких ви були. Тому, що, напевно, ваші знайомі, ваші друзі перебували в цей час у Києві, брали участь у Революції Гідності. І, на жаль, ці люди, які загинули - це молоді чоловіки, жінки, юнаки. Але ці Герої віддали свої життя за нашу Свободу, за нашу Єдність, за нашу Соборність. Нашу історію потрібно пам'ятати, не забувати про це. Ви - молоде покоління, ніколи не забувайте про ті події, тому, що це славетна і водночас трагічна історія нашої країни. І ця історія не забувається ще й тому, що це був наш перший крок на шляху до Європи. Перед вами, підростаючим покоління, всі дороги відкриті, ви можете навчатись у будь-якій країні Європи, здобути освіту в найпрестижніших вищих навчальних закладах, але ви повинні любити і цінувати, насамперед, свою батьківщину. Де б ви не вчились - працювати, трудитися і приносити радість собі, нашій країні і нашим людям, ви повинні тут, в Україні. Любіть Україну, як сонце любіть, квітучу, вишневу, сонячну нашу Україну та хай нам всім щастить! Не забувайте і цінуєте тих людей, які віддали свої життя заради нашого майбутнього п'ять років тому. Слава Україні!»

Під час заходу присутнім нагадали історичну хронологію Революції Гідності під назвою «Майдан. Перебіг подій».

Крім того, усі бажаючі мали нагоду ознайомитись з літературою, присвяченою темі Майдану, а також була представлена інсталяція, присвячена пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Загиблих героїв вшанували хвилиною пам’яті.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради