Не станьте  жертвою шахраїв!

13-01-2017

Останнім часом до поліції все більше звертається громадян, яких ошукали шахраї. Працівники поліції закликають бути пильними та обачними. Не довіряти особам, які намагаються під будь-яким приводом вас ошукати. Не зволікаючи, звертатися до найближчого відділу поліції або телефонувати «102». Розповідайте своїм друзям, рідним та близьким про те, які види шахрайств сьогодні розповсюджені і як потрібно діяти, щоб не стати жертвою злочину.
БАНКІВСЬКІ ШАХРАЇ
Шахраї телефонують, називаючись працівником служби безпеки банку або банківським клерком та під будь-яким «службовим» приводом вимагають повідомити реквізити картки.
ЯК НЕОБХІДНО ДІЯТИ
– ніколи і нікому не називайте коди і паролі, навіть якщо вам телефонує генеральний директор банку. Банк ніколи не буде просити вас повідомити пін-код або зробити якусь дію з вашою карткою. Банк її просто заблокує, а вам необхідно буде прийти в офіс і вирішити всі проблеми;
– якщо вам телефонують і кажуть, що у вас проблеми з карткою, покладіть трубку і самі зателефонуйте в банк або сходіть до найближчого відділення – жодна служба безпеки банку не буде вас просити йти в банкомат, вставляти в нього картку і натискати якісь кнопки. Це шахраї!
– запам’ятайте або запишіть номери телефонів, адреси або номери машин, якщо запідозрите, що стосовно вас відбувається шахрайство;
– негайно телефонуйте до поліції і вимагайте прийняти від вас заяву про скоєння злочину.
ПРИДБАННЯ ТОВАРІВ У ІНТЕРНЕТІ
Схеми обману досить різноманітні: покупець часто ризикує не заощадити, а залишитися взагалі без товару і грошей. Шахраї під приводом покупки або продажу товарів через всесвітню мережу інтернет обдурють, заволодіваючи грошовими коштами з вашого карткового рахунку.
ЯК НЕОБХІДНО ДІЯТИ
– перевіряйте дані продавця в інтернеті. Введіть в пошукову систему номер телефону, e-mail, реквізити для оплати та інші дані про продавця. Таким чином можна буде знайти відгуки або ж компрометуючу інформацію. Не поспішайте робити передоплату, особливо якщо вам пропонують зробити переказ грошей за товар або послугу тільки через Western Union або за допомогою різних платіжних систем, таких як Webmoney, QIWI та ін. Виявити шахрая-одержувача грошей в такому випадку буде дуже складно, особливо, якщо контрагент перебуває в іншій країні. Ні в якому разі не відправляйте контрагенту копію паспорта або ІПН. Ніколи не передавайте персональні дані третім особам: PIN-код картки, секретні коди, паролі, які приходять на ваш телефон, дані паспорта.
Не купуйте товар за заниженою ціною. Перевіряйте реальну вартість такого товару в мережі або в магазинах, а також на сайтах порівняння цін. Низька ціна – перша ознака обману.
– зробивши вибір, зателефонуйте до магазину й уточніть всі дані про магазин, товар, вартість доставки, термін гарантії, гарантійні майстерні і т.д.
– якщо товар знаходиться в іншому місті, то краще скористатися доставкою з можливістю післяплати. Покупцеві доведеться трохи переплатити (якщо за доставку платить одержувач), але у нього буде можливість подивитися на товар перед тим, як віддати за нього гроші.
– якщо ж ви підозрюєте, що стали жертвою шахраїв, негайно повідомте про це в банк, заблокуйте картку і зверніться до правоохоронних органів.

Відділ комунікації поліції Луганської області