Навчатися, щоб діяти

26-04-2017

12-13 квітня поточного року, відповідно до План-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, установах, організаціях міста Сєвєродонецька в 2017 році, на комунальному підприємстві «Єдина аварійно-диспетчерська служба м.Сєвєродонецька» під керівництвом директора Віктора Тарасова, відбулось комплексне об’єктове навчання з питань цивільного захисту за темою «Дії органів управління та сил цивільного захисту підприємства при виникненні надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру».

Проведенню навчань передувала ретельна підготовка керівництва та працівників підприємства, методичний супровід якої здійснювали  працівники Сєвєродонецьких міських курсів Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області.

За легендою навчання, трапилась аварійна ситуація з пориву теплової мережі у житловому будинку з раптовим руйнуванням частини споруди. При цьому, за ввідною, одну особу було умовно травмовано, ще одна опинилась під завалом.

В ході практичних дій були відпрацьовані питання щодо оповіщення, евакуації людей, гасіння умовної пожежі первинними засобами пожежогасіння, взаємодія з підрозділами ДСНС України у Луганській області та медичними установами для порятунку життя постраждалих; інші заходи, передбачені планом проведення навчання.

В цілому, мета навчання була досягнута. Дії керівництва та персоналу підприємства отримали позитивні оцінки.

За підсумками проведеного заходу, керівництву підприємства було рекомендовано посилити практичну складову навчання формувань цивільного захисту, адже оволодіння навичками дій у надзвичайних ситуаціях є найбільш ефективним в умовах, наближених до реальності.

Дмитро Зінченко, майстер виробничого навчання Сєвєродонецьких міських курсів НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області