Ви тут:

Нагороди переможцям мовних конкурсів

11-11-2016
Категорія: 

День української писемності та мови був започаткований у 1997 році. Особливої символічності святу надає той факт, що за православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Нестора Літописця, який, за деякими даними, вважається прабатьком української писемності.
У цей день відзначити одне з найголовніших свят держави зібралися школярі, викладачі, діячі культури та мистецтва. Завітали привітати присутніх і керівники Сєвєродонецьких органів місце­вого самоврядування: заступники міського голови Андрій Гавриленко та Сергій Зарецький, а також начальники структурних підрозділів міськради.
«Від імені міської ради та її виконавчого комітету дозвольте привітати вас з Днем української писемності та мови, – сказав заступник міського голови Сергій Зарецький. – У житті кожного народу мова посідає одне з найважливіших місць. Вона зберігає ідентичність, неповторність нації. У Сєвєро­донецькій міськраді добре розу­міють це і роблять все для того, щоб дітки добре знали свою рідну мову. Для цього відділами освіти та культури проводяться тематичні заходи, які ставлять на меті прищепити любов до Батьківщини, культури, історії та мови. І спостерігаючи за кількістю в залі зодягнутих у вишиванки присутніх, враховуючи щирі виступи літературною українською мовою, можна зробити висновок, що міська рада з метою патріотичного виховання підростаючого поко­ління справляється добре. Ми й надалі будемо робити все можливе для розвитку патріотизму в нашому Сєвєродонецьку».
Під час заходу керівники міста нагородили цінними подарунками школярів – переможців міських мовних конкурсів, а також їх наставників – вчителів. Відзначили й сєвєродонецьких педагогів, які внесли свої пропозиції та напрацювання до методичної збірки з патріотичного виховання «З Україною в серці».
Також під час святкування за традицією дали старт проведенню в місті Міжнародного конкурсу з української писемності та мови ім. Петра Яцика. З 9 по 18 листопада він проходитиме на рівні шкіл у формі перевірки знань рідної мови. А на 19 листопада заплановано другий, міський етап цих змагань, переможці яких будуть визначати найкращих на обласному, а потім, відповідно, і на республіканському рівнях. 
Були присутні на заході й гості нашого міста: вчитель зарубіжної літератури Світлана Теодосіївна Гараніна і вчитель образотворчого мистецтва та художньої культури Оксана Вікторівна Черемчук, які приїхали до Сєвєродонецька за програмою обміну досвідом з Тернопільської області, Теребовлянського району, смт Микулинці. «Ми побачили, що люди тут дійсно люблять Україну, – поділилася своїми враженнями Світлана Теодосіївна. – Ми відвідуємо у Сєвєродонецьку різні заходи. І бачимо, що вчителі прищеплюють своїм вихованцям любов до Батьківщини змалечку. Бо коли дітки розповідають вірші або співають українських пісень, видно їх щирість. Вони вірять в те, що говорять, пропускають через себе. І це дуже добре. Оскільки основа патріотизму, любові до Батьківщини, до рідної мови якраз і починається змалку. Якщо дітям прищепити цю любов з дитинства, то вони пронесуть її через усе своє життя, а в подальшому будуть виховані в такому дусі й їхні діти».

Інф. «СВ»





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)