На особистому прийомі у керівництва міста

28-02-2020

27 листопада на особистий прийом до в.о. міського голови Вячеслава Ткачука звернулися мешканці квартир 2-го під’їзду житлового будинку №18 по вул. Менделєєва разом з головою правління їхнього ОСББ «АДОМАН» Тетяною Пономарьовою з питання низької температури системи централізованого опалення їхніх помешкань.

Заявники скаржилися щодо неякісного обслуговування їхніх квартир ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ».

В.о. міського голови Вячеслав Ткачук уважно вислухав невдоволену сторону та для розгляду питання по суті запросив заступника генерального директора ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» Володимира Прядку та начальника управління ЖКГ міської ради Антона Ковалевського.

В ході спілкування з’ясувалося, що житловий будинок №18 по вул. Менделєєва має якісне загальне зовнішнє теплоізолююче утеплення та верхню однотрубну розводку тепла усіх під’їздів і температура в квартирах усіх трьох під’їздів будинку сильно різниться. Так в чому причина того, що такий різний перепад температури централізованого опалення у квартирах будинку?

Заступник генерального директора ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» Володимир Прядка надав вичерпну інформацію з цього питання. При перевірці теплового пункту всього будинку №18 зауважень до схеми і арматури не виявлено, індикатор тиску і температури встановлено сумісний. На момент перевірки (20.02.2020 р.) показання індикатору 3,6 Bar, 50оС , що відповідає параметрам ТЕЦ згідно графіка. Але, в 3-му під’їзді труба подачі теплоносія на горищі частково замінена на поліпропіленову – що звузило внутрішній перетин загальної труби. Також з'ясувалося, що в деяких квартирах 3-го під’їзду будинку зроблена заміна металевих трубопроводів подачі теплоносія на трубопроводи із синтетичних матеріалів, які мають менший внутрішній робочий перетин у порівнянні з металевими, а в одній із квартир цього під’їзду трубопроводи стояків взагалі вмуровані у стіни та недоступні для огляду.

Виявлено і заміну горизонтальної розподільчої труби на поліпропіленові, яка має звужений внутрішній перетин. Відгалуження на стояки виконано поліпропіленовою трубою зовнішнього діаметру 25 мм, а над однією з квартир металопластиковою трубою заниженого діаметру.

Як наслідок вчинених дій, зменшилась циркуляція теплоносія в опалювальних системах деяких квартир 3-го під’їзду. Заміна систем та радіаторів опалення в більшості квартир цього під’їзду була проведена самовільно. До речі, такі роботи без узгодження з теплопостачальником заборонені Правилами користування тепловою енергією (Постанова КМУ від 03.10.2007 р. №1198) і спричиняють розбалансування системи опалення будинком.

Після ознайомленням з відповідними актами спеціалістів заявники погодилися з причинами зниження температури у системах централізованого опалення їхніх квартир. Досягнуто домовленості, що їм буде надана консультаційна допомога в підготовці якісних проектних систем теплопостачання. І після закінчення опалювального сезону члени ОСББ «АДОМАН» та заявники можуть проводити необхідні роботи.

До речі, загальна заборгованість за спожиту теплову енергію мешканців житлового будинку №18 по вул. Менделєєва (ОСББ «АДОМАН») станом на 01.02.2020 становила 297 тисяч 455 гривень.

Тому в.о. міського голови Вячеслав Ткачук на завершення зустрічі зазначив, що Сєавєродонецька міська рада та він особисто завжди готові допомогти у вирішенні проблемних питань. Разом з тим, і городяни повинні турбуватися за комфортне проживання у нашому місті та дотримуватися правил взаємосуспільного побуту.