Мобільні бригади Психологічної Кризової Служби України у Луганській   області

29-03-2018

«Ефективна людина мислить

не проблема, а можливостями »

Стівен Кові

Останнім часом негативний вплив різних факторів на стан людини значно зріс, це стосується фізичного,а особливо психічного та психологічного здоров’я. На рівні відчуттів, коли маємо біль у тілі, намагаємося її позбутися самостійно з допомогою медикаментів, або звертаємося до лікаря. А як часто Ви звертаєте увагу на свій душевний стан? Загалом більшість людей намагається не загострювати увагу на своїх відчуттях, від негативних думок рятуватися роботою, постійно займати себе якимись справами, не лишаючи вільної хвилинки на самоті для роздумів. Але ж не у кожного так виходить. На сьогоднішній день маючи непросту ситуацію на Сході України люди знаходяться у розпачі , особливо жителі прифронтової зони, які стали заручниками обставин. Люди,які потребують психосоціальної допомоги не завжди знають куди можна по неї звернутися.

Наразі у Луганській області працюють мобільні бригади.

Мобільні бригади м. Сєвєродонецьк працюють в рамках проекту«Психосоціальна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, MalteserInternational та Мальтійської служби допомоги в Україні, який реалізує Психологічна Кризова Служба.

Це команда професійних психологів, які виїжджають до населених пунктів,зокрема, Станиця Луганська, Новоайдар, Попасна , Золоте та до навколишніх сіл.

Діяльність мобільної бригади на вказаних локаціях полягає у наданні жителям прифронтової зони безкоштовних послуг, таких як:

• індивідуальні консультації психолога;
  • групові заняття, стосовно навчання навичкам психологічного відновлення (управління емоційними реакціями, конструктивне мислення та ін..), які розповідаються зрозумілою мовою .

Дуже цікавою є навчальна програма «Курси з надання першої домедичної допомоги».

Завдяки роботі мобільних бригад з’явилася можливість отримати безкоштовну консультацію увисококваліфікованого лікаря-психіатра прямо вдома через Skipe. Ця послуга називається телемедицина, і станом на сьогодні, в рамках даного проекту, вона вже має свої результати. Близько 10 осіб отримали консультацію по Skipe, дуже задоволені. Окрім того, що зберегли свій час, людям не довелося їхати в інше місто, збиратися з силами відстояти чергу у поліклініці. Якщо є необхідність в консультації, користуйтесь даною можливістю, не виходячи з теплої оселі.

Мобільні бригади співпрацюють з місцевими держструктурами з питань перенаправлень для надання психосоціальної допомоги постраждалим.

Проект затверджено на 1,5 року. Починаючи свою роботу з січня 2018 року мобільними бригадами охоплено близько 340 жителів прифронтової зони. З них 216 осіб відвідали групові заняття, де змогли з іншого ракурсу розгледіти рішення своїх питань, дізналися, за допомогою яких способів можна залучитися суспільною підтримкою та ін.; індивідуальні консультації з психологом отримали близько 80 чоловік; також курс з надання першої домедичної допомоги пройшли 50 чоловік.

Люди потребують допомоги, збільшується кількість запросів. Робота, що проводиться мобільними бригадами на протязі трьох місяців поточного року вже показала свою актуальність.

Дякуємо організаторам проекту та донорам за надану можливість населенню отримувати дані види безкоштовних послуг.

Офіс мобільних бригад знаходиться за адресою: м.Сєвєродонецьк, в. Федоренка, 20-А.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь: Інна Кочубей, координатор мобільної бригади, м. Сєвєродонецьк, тел. 050-209-20-67