Мітинг-реквієм до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22-06-2017

22 червня на площі Перемоги відбувся мітинг-реквієм до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
У меморіальному заході взяли участь керівники області та міста Сєвєродонецька, ветерани війни і АТО, делегації районних державних адміністрацій, голови об’єднаних територіальних громад, представники громадських об’єднань, делегації від установ і громадських організацій, мешканці міста.
Під час заходу слово мав голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз: «Шановні земляки, сьогодні ми відзначаємо День пам’яті та скорботи. Я низько вклоняюсь ветеранам, які зробили все для того, щоб наступні покоління народжувалися, жили в мирі, навчалися і будували країну. І мені дуже соромно, що ми, ваші діти та онуки, не змогли зберегти мир в України. Я низько вклоняюся ветеранам за все, що вони для нас зробили. Також хочу сьогодні вклонитися матерям та їх синам, що зараз захищають землю України – воїнам АТО. Вчора я перебував з робочим візитом в Станиці-Луганській. Це біль, коли у своїй країні сотні тисяч біженців. Лише за вчора з підконтрольної території на непідконтрольну і навпаки перейшли 10 тисяч чоловік. Всі дуже втомилися від війни. Наше завдання – все змінити і простити. Лише так ми прийдемо до миру. Хочу сьогодні побажати Україні мудрості, розуму, любові та миру. Слава Україні!».
До учасників мітингу-реквієму звернувся і міський голова Сєвєродонецька Валентин Казаков: «Шановні присутні, дорогі наші ветерани! У цей скорботний день хочу побажати, щоб над нашим Сєвєродонецьком, Луганщиною та Україною було мирне небо. Необхідно знайти потрібні слова, потрібні дії, щоб наша країна була єдиною!»
Валентин Васильович побажав усім ветеранам міста, безпосереднім учасникам військових подій здоров’я, бадьорості духу, активного довголіття та подякував за великий вклад у патріотичне виховання підростаючого покоління.
В свою чергу учасник бойових дій Андрій Олександрович Новохатній поділився спогадами про Другу світову війну та її наслідки для України: «Війна прокотилася котком по наших серцях, долях та життях. Дуже багато втрат понесла Україна. З 57 мільйонів жертв 8 мільйонів – це громадяни нашої країни. А скільки жертв було серед дітей та жінок, яким довелося тяжко працювати в умовах холоду та голоду? Крім того, було зруйновано підприємства і шляхові артерії, затоплено шахти… Все це нам довелося пережити».
За словами ветерана, по завершенню страшної війни, в країні усі сили було кинуто на її відновлення. Все робилося для того, щоб страшна війна не повторилася. Проте і сьогодні гинуть люди. Порушено кордони. «Тому наше завдання, – звернувся до учасників мітингу А. Новохатній, – докласти усіх зусиль, щоб знайти компроміс заради торжества миру».
Під час заходу учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання всіх полеглих у Другій світовій війні та поклали квіти до пам’ятної стели.

У цей скорботний день віддали данину пам’яті загиблим у Другій світовій війні й покладанням квітів до братської могили на Меморіалі Слави. У заході взяв участь заступник міського голови Григорій Пригеба. «Сьогоднішній день пам’ятний для всіх українців. Друга світова війна, яка розпочалася в Україні 76 років тому, торкнулася кожної родини. Майже усі мають рідних, які брали участь у тій страшній війні. Мільйони загиблих та поранених. Скалічені життя та долі. Але люди вистояли, вони вибороли нам мир. Вони це зробили для нас, для нашого щасливого безтурботного майбутнього. Але ми, їх нащадки, не змогли його зберегти. Знову ллється кров українців, знову нашу землю розривають смертоносні снаряди. Ми маємо зробити все можливе, щоб поновити мир на Луганщині, мир в Україні. Кожен повинен зробити все, що від нього залежить, аби припинилося кровопролиття, кожен має докласти зусиль, щоб в нашій країні запанував мир. У цей скорботний день ми віддаємо шану тим, хто боронив кордони держави в ті буремні часи, хто захищає нас сьогодні. Вічна пам’ять загиблим героям, слава нашим захисникам – найкращим синам», – сказав Григорій Пригеба.
Олеся ПЕТРОВА