Мешканець с. Борівське врятував життя чотирьох сусідів від пожежі

16-05-2016

Вночі 14 травня в с. Борівському, в будинку 18 по вулиці Центральній, сталася пожежа.

Трагедія сталася приблизно о пів на четверту ранку. В будинку на той момент знаходилося чотири літні особи: чоловік та три жінки, в тому числі подружжя переселенців з Первомайська, що вимушені були втекти зі свого рідного міста через бойові дії ще в серпні 2014 року і переїхати до своєї дальньої родички в с. Борівське. Під час виникнення пожежі усі люди в будинку спали і навіть не відчували небезпеку, що насувалася.

Врятував погорільців їх сусід, молодий хлопець Костянтин Моргунов. Тієї ночі він довго не міг вкласти свою малу дитину, в якої ріжуться зубки, спати. Вийшов на двір покурити та побачив, що починається пожежа. Одразу ж хлопець кинувся рятувати сусідів: він розбудив їх, допоміг вилізти через вікно та визвав пожежних. В результаті пожежі будинок згорів повністю, прилеглий до нього сарай та машина «Жигулі» пошкоджені частково. Троє жильців отримали легкі опіки, одну літню жінку госпіталізували. Після пожежі погорільців на перший час прийняли до себе доброзичливі сусіди.

Постраждалий від пожежі переселенець з Первомайська Леонід Воробйов пригадує, що не розумів, що відбувалося.

«Ми навіть не зрозуміли, що відбувалося. Ми почули сильний крик, стук у вікно. Повискакували та за звичкою відкрили двері. А коли двері відчинили, то звідси жар весь пішов. Потім він кричить: відсувайте столи, відкривайте вікна, щоб я допоміг вам вибратися. Ми все відкинули, бабусю подали, він взяв її, потім дружину взяв. Хотів документи знайти, вернувся до палаючого будинку, та не зміг: доповз до вікна та й виліз назад», - згадує Леонід.

Його жінка Ніна Воробйова в результаті пожежі отримала опіки на руках та спині. Вона каже, що усі електроприлади були вимкнені, тож причину пожежі вона назвати не може.

«Все нормально було. В нас все вимкнуто повністю. Завжди все вимикаємо. Спати лягли рано: годині в десятій, напевно. Нічого не включено абсолютно. Від чого пожежа могла статися – хто його знає», - каже Ніна Воробйова.

Поділився своїми спогадами про пожежу й Костянтин Моргунов, що врятував своїх сусідів.

«Головним героєм виявився син маленький. В нього лізуть зубки, і ми з жінкою не спали всю ніч. Вклали спати його, вийшов на вулицю покурити. Чую якийсь тріскіт. Підійшов трохи ближче – дивлюсь – заграва, дим. Тут я зрозумів, що відбувається. Тут був паркан. Я побіг через вулицю, переліз через паркан. І, як вчинив би будь-хто, почав стукати. Вхідні двері вже палали. Побіг до вікна. Я знаю, де в них спальня: туди стукав. Дідусь прокинувся. Побігли до дверей. Я їм кричав, щоб вони не відкривали вікно. Вони не почули це: моментальний доступ кисню – і все спалахнуло. Тут вже почали вікна вибивати. Я їх витягнув двох бабусь і дідуся. Я знаю, що вони мешкають утрьох. Запитав в них, чи є в домі ще хтось? Вони сказали, що є вдома ще одна жінка. Вона була в іншій спальні, розташованій з другої сторони будинку. Підбіг, вибив вікно, заліз до кімнати та витягнув її», - каже хлопець.

Костянтин пригадує, що під час пожежі не відчував небезпеки, і лиш через деякий час зрозумів всю серйозність ситуації.

«Для мене здавалося, що все відбулося протягом 15 хвилин. Взагалі не розумів небезпеки. Вже коли пожежники приїхали, випив кофе міцний, тоді почало трусити і я лише тоді зрозумів, що могло відбутися», - пригадує Костянтин Моргунов.

Хлопець каже, що в подібній ситуацій так, як він, мав би поступити кожен.

Через кілька годин після пожежі провідати погорільців, дізнатися їх первинні потреби та оцінити ситуацію на місце події приїхав секретар міськради, в.о. міського голови Григорій Пригеба, депутат від цього округу Лариса Летюча, яка привезла постраждалим продукти харчування, та член виконкому В’ячеслав Шевчук.

Григорій Пригеба, провівши первинний огляд пошкодженого майна, запевнив постраждалих, що міська рада та виконком зробить усе можливе для того, щоб погорільці почували себе комфортно.

«Будуть прийняті заходи для того, щоб родина переселенців була забезпечена всім необхідним. В понеділок ми обговоримо це питання на апаратній нараді. Будемо находити фінансування із спеціального фонду для того, щоб допомогти постраждалим. Реальною допомогою для цих людей – будівельні матеріали, продукти та одяг на перший час. Міська рада цим займеться. Для цього я сюди й приїхав. Приїхав з членом виконкому, з депутатом Ларисою Летючею. Будемо створювати спеціальну комісію та прийматимемо усі заходи для того, щоб постраждалі почували себе комфортно», - сказав Григорій Пригеба.

Член виконкому Сєвєродонецької міськради В’ячеслав Шевчук каже, що буде клопотати про те, щоб Костянтин Моргунов, який врятував чотирьох людей, за вчинений подвиг був представлений до нагороди

«Ситуація лічилась на хвилини. З’явився молодий хлопець, котрий ризикнув своїм життям, і на мою думку, так поступити не кожний би зміг. Він за лічені хвилини витягнув людей з палаючого будинку. Ще трохи, і вони б усі там загинули. Цей хлопець достойний поваги, і я вважаю, що потрібно представляти його до нагороди. Подібні подвиги повинні винагороджуватися, - каже В’ячеслав. - Подібні випадки, коли за порятунок потопаючих чи погорільців від МВС або МНС представлялися до винагороди. Тому я, як на даний момент являюся військовослужбовцем, буду намагатися зі свого боку зробити все можливе, щоб хлопця нагородили, тому що він дійсно здійснив подвиг».

Відділ внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Сєвєродонецької міськради