Марина Багрінцева: 12 січня дано старт громадському бюджету міста Сєвєродонецька

16-01-2018

12 січня у Сєвєродонецькій міській раді відбулось засідання Координаційної ради з питань впровадження громадського бюджету в м. Сєвєродонецьку (Рада). У її засіданні взяли участь керівництво міста, депутати міської ради, посадові особи місцевого самоврядування, представники громадськості.

На розгляд Ради були винесені наступні питання:

• особливості громадського бюджету м. Сєвєродонецька;
  • обрання голови та секретаря Ради;
  • підведення підсумків конкурсу логотипів громадського бюджету;
  • орієнтовний календарний план реалізації громадського бюджету на 2018 рік у м. Сєвєродонецьку

Більш детально Марина Багрінцева зупинилась на особливостях громадського бюджету міста Сєвєродонецька. Присутнім було доведено до відома, що Громадський бюджет м. Сєвєродонецька - Проект можна подати, заповнивши спеціальну форму на офіційному сайті міської ради або в паперовому вигляді (з наданням електронної копії матеріалів) до відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Сєвєродонецької міської ради.

Проекти можуть бути малі та великі. Малі проекти – з загальною вартістю реалізації до 250 000 грн. Великі - проекти загальноміського значення із загальною вартістю проекту від 250 001 до 500 000 грн. Співвідношення малих та великих проектів – 50%/50% загального обсягу громадського бюджету. Обсяг громадського бюджету на 2018 рік становить 5 млн. грн., на 2019 рік – 6 млн. грн.

За координацією процесу здійснення та функціонування громадського бюджету відповідає Координаційна Рада. Вона також забезпечує дотримання Положення про громадський бюджет та здійснює нагляд за відбором проектів для фінансування, їх виконанням.

На засіданні головою Координаційної Радибуло обрано начальника фінансового управління міської ради Багрінцеву М.І., секретарем - Попсуй В.В. (ГО «САРГ»). Було підбито підсумки конкурсу логотипів громадського бюджету, який проводився в період з 1 по 10 червня 2017р. За результатами голосування було визначено переможця ЛОГОТИПУ громадського бюджету м.Сєвєродонецька. Ним стало МЧП "Рекламное агентство "А-ПЛЮС".

Наприкінці засідання був затверджений орієнтовний календарний план реалізації громадського бюджету на 2018 рік у м. Сєвєродонецьку.

Марина Іванівна звернулася до присутньої громадськості бути більш ініціативними та більш активно залучатися до участі в процесі інформаційно-освітньої кампанії щодо громадського бюджету через проведення «бюджетних пікніків», «бюджетних суботників»з запрошенням авторів проектів тощо.

«Сьогодні світ дуже швидко розвивається. Наше місто не є винятком. Впровадження громадського бюджету – це можливість для активних людей висловити свої їдеї з розвитку нашого міста та втілити їх у життя. Важливо, щоб ці проекти не просто були реалізовані, а щоб вони були реалізовані якісно, щоб усі ми від цього отримали задоволення як користувачі, щоб люди, які живуть у Сєвєродонецьку, раділи нашій спільній праці, бо ми на це будемо використовувати гроші громади»,  –прокоментував Сергій Зарецький, в.о. першого заступника міського голови.

Відділ внутрішньої політики та зв`язків з громадськістю міської ради