Маланчині забави під міською ялинкою

14-01-2017

Святкування Нового Року за Юліанським календарем – традиція, що залишилася в українців з часів переходу на новий стиль, з 1918 року. З давніх давен в цей день прийнято посівати та щедрувати, і поступово цей процес перетворився на справжнє театральне дійство. Молодики та молодиці, вдягнені у костюми тварин та святкових персонажів, ходять по хатах з побажанням злагоди та добробуту господарям. 13 січня християни відзначають день преподобної Меланії, тому свято має назву Маланка.

Відзначали свято Маланки 13 січня й біля міської ялинки в Сєвєродонецьку.

Артисти міського Палацу Культури зі встановленої на площі Перемоги сцени із віршами, щедрівками та танцями вітали містян із цим добрим святом. Був тут і головний символ Старого Нового року – Маланка. Перевдягнений в міфологічну героїню актор не тільки передавав своїм образом дух давньої традиції, але й придавав святу деякої комічності.

Головною особливістю свята став конкурс колядок та щедрівок – дійство, що полюбилося сєвєродорнецькій публіці зі святкування Різдва. Усі бажаючі могли піднятися на сцену та проспівати різдвяну пісню або розповісти вірш. Кожен учасник цього конкурсу отримував подарунки від Сєвєродонецької міськради.

Завітав привітати містян зі святом Маланки й заступник міського голови Андрій Гавриленко.

«Вечір напередодні Старого Нового року називають Щедрим. Це час, коли накривають щедрий, ситий стіл з великою кількістю страв. Бажаю всім, щоб для кожного цей вечір був сповнений усіляких щедрот не тільки на столі, але і в житті. За нашими, українськими, традиціями сьогодні особливий день - день, коли потрібно миритися, щоб весь рік жити в мирі та злагоді! Бажаю вам бути щасливими, здоровими, багатими і успішними! Впевнений, що і для Сєвєродонецька цей рік буде ще більш успішним, ніж попередні А міська рада, депутатський корпус та виконавчий комітет докладуть для цього всі зусилля», - сказав Андрій Анатолійович.

Перейняв естафету святкування від артистів міського ПК Сєвєродонецький дитячо-юнацький комплекс «Юність». Аніматори СДЮК тематичними конкурсами та іграми з подарунками розважали учасників заходу аж дотемна, після чого учасники заходу розійшлися святкувати, як і започатковано нашими пращурами, в сімейному колі.

"СВ"