Людина, керівник і педагог

12-08-2016

Мудрий, толерантний, вимогливий, справедливий – ці найтепліші слова говорять сьогодні колеги Державного навчального закладу «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» на честь 60-річного ювілею Бориса Яковича Гречишкіна.

Часто в нашому житті бувають неординарні спів­падіння. Не випадково день народження Бориса Яковича зовсім недалеко від професійного свята Дня будівельника.

Його трудова біографія у системі профтехосвіти починається з 1979 року, коли Борис Якович працював майстром виробничого навчання у професійно-технічному училищі №23 м. Сєвєродонецька. Неодноразово ми чули від нього, як відповідально, чесно ставився він до своїх обов’язків у навчанні та вихованні робітничої молоді. Маючи за плечима 15-річний педагогічний досвід, Б.Я. Гречишкін випробовує себе на новій посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи ПТУ №24. І знову зарекомендовує себе гарним спеціалістом, який працює наполегливо, з повною віддачею.

Такі вже вони педагоги: не зупиняються на досягнутому, випробовують свої потенційні можливості, просто не можуть не бути сучасними, розвиватися, динамічно рухатися вперед. У 1998 році Б.Я. Гречишкін був призначений директором ПТУ №98. Його керівництво співпадає з історичною долею ліцею. Як директор, він причетний до джерел реорганізації двох училищ – ПТУ №98 і №99. А в 2003 році, коли училище отримало новий статус, Борис Якович очолив Державний навчальний заклад «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей».

Професія будівельника постійно ко­ристується попитом, але незважаючи на це, Борис Якович шукає нових шляхів підвищення її престижу. В епоху шаленого розвитку науки і техніки спеціаліст із застарілими технологіями – неуспішний спеціаліст. Тому одним із перших в області директор погоджується відкрити на базі будівельного ліцею Навчально-практичний будівельний центр із застосування нових технологій у будівництві з використанням нових перспективних матеріалів «Хенкель Баутехнік (Україна)» – 2004 рік. Тут проводять семінари з підвищення професійної майстерності найкращі педагоги-спеціалісти.

Як далекоглядний керівник, Борис Якович дбає про відкриття нових будівельних професій, зміцнює матеріально-технічну базу ліцею. Нехай скажуть сєвєродончани, навіть і не професіонали, як за 12 років значно змінився зовнішній та внутрішній вигляд ліцею. І все це створено золотими руками його майстрів виробничого навчання та учнями.

Як досвідчений педагог, Борис Якович по-батьків­ськи піклується про ви­хо­ванців, які мають особливий статус: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування. Щастя бачити й відчувати вдячність у відповідь – це щастя не тільки однієї людини, а всього педагогічного колективу.

Борис Якович – принципова, вимоглива, але на вигляд скромна людина. За свій 40-річний педагогічний шлях він має солідні нагороди: звання «Відмінник освіти України», медаль «За заслуги перед Луганщиною» ІІІ ступеня, Почесні грамоти управління освіти і науки та Луганської облдержадміністрації. Інформація про нього та його діяльність увійшла до енциклопедичного видання «Профтехосвіта України».

Вдячний колектив на честь ювілею свого керівника піклується про нагородження його нагрудним знаком «Василь Сухомлинський». Як мудрий, цілеспрямований педагог і керівник, Борис Якович не припиняє будувати плани на майбутню перспективу. Він є прикладом життєвої енергії, бадьорості духу, активної життєвої позиції. Кілька років тому створив у ліцеї волейбольну команду з педагогів, яка щотижня зміцнює своє здоров’я у великій спортивній залі ліцею.

Педагогічний колектив, учні ДНЗ «Сєвєродонецький професійний буді­вель­ний ліцей» бажають своєму керів­никові і наставнику успіхів у професійній діяльності, щастя й здоров’я його рідним та близьким, творчих перспектив, удачі в усіх починаннях!