Культура мирних зібрань у Сєвєродонецьку

24-06-2020

24 червня за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку — незалежного агентства федерального уряду США (USAID) у Сєвєродонецьку для представників органів місцевого самоврядування, місцевих державних та військово-цивільних адміністрацій відбувся навчальний захід «Культура мирних зібрань». Організаторами були представники ГО «Розвиток Приазов’я» Олександр Сосновський та Михайло Лебедь.

Сєвєродонецьк представляли заступник міського голови Олексій Свєтіков, голова Громадської ради Андрій Фурман, голова Молодіжного Парламенту Олег Бутков, начальник відділу цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці Антон Потанін, заступник начальника відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради Сергій Ліннік.

В ході навчання присутні ознайомилися з державним забезпеченням і регулюванням свободи мирних зібрань в сучасних умовах і вплив на ці процеси органів місцевого самоврядування.

Було обговорено способи забезпечення свободи мирних зібрань і вирішення конфліктів до, під час проведення та після завершення таких заходів. Також на прикладах розглянуто успішні практики діалогу влади та правоохоронців з учасниками мирних зібрань і способи вирішення конфліктних ситуацій.

Слід зазначити про актуальність таких заходів напередодні місцевих виборів. Присутні висловили побажання проведення подібних навчань у розширеному форматі – пропонується залучити до них і місцевих представників політичних партій та лідерів громадської думки, які будуть приймати участь в майбутніх місцевих виборах. Це в умовах попереднього знайомства діалогу та спільного навчання, надасть можливість досягти більшої культури мирних зібрань.