Кожній дитині – турбота міської влади

02-03-2019

2 березня 2019 року у Сєвєродонецьку на базі СЗШ №11 відбулося урочисте відкриття Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр».

На державному рівні прийнято рішення про відкриття ІРЦ для дітей з особливими потребами. Сєвєродонецька міська рада вирішила відкрити такий Центр з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у тому числі у професійно-технічних навчальних закладах шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

Відкриття ІРЦ у Сєвєродонецьку – це важливий крок у створенні європейської системи надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами. Розвиток і соціалізація дітей цієї категорії – надзвичайно важливе питання.

У церемонії урочистого відкриття закладу, який має надавати психолого-педагогічну та консультативну допомогу дітям з особливими освітніми потребами, їхнім батькам та педагогам, взяли участь в.о. міського голови Вячеслав Ткачук, заступник міського голови Ірина Степаненко, начальник відділу освіти міськради Лілія Талдонова, директор СЗШ №11 Надія Мурзенко, педагогічний колектив Інклюзивно-ресурсного центру на чолі з Сергієм Юрченком, вихованці та батьки.

В.о. міського голови Вячеслав Ткачук, відкриваючи Центр, звернувся до присутніх: «Доброго дня, однодумці! Я не обмовився, коли сказав ОДНОДУМЦІ тому, що вісім місяців тому було прийняте рішення депутатів про відкриття Інклюзивно-ресурсного центру, і сьогодні ми його відкриваємо завдяки тій команді однодумців, які по своїй суті не байдужі та є творцями. Хочу подякувати всім, хто долучився до створення Центру, бо його відкриття надзвичайно важливе для дітей, які потребують нашої допомоги. І окремі слова вдячності Надії Вікторівні - директору СЗШ №11, яка прийняла Центр в цьому прекрасному закладі, що несе ауру добра і щастя».

Вітаючи з урочистою подією, заступник міського голови Ірина Степаненко зазначила: «Створення Центру є нашою спільною перемогою. В дуже короткий термін ми змогли прийняти правильне рішення щодо його відкриття на базі приміщення СЗШ №11. Ми зробили тільки перший крок. Хочу побажати дітям, які будуть навчатися в новоствореному Центрі, щастя, здоров’я та щоб вас завжди оточували доброта та розуміння».

Директор Центру Сергій Юрченко висловив сподівання, що батьки дітей, які мають особливі потреби, знайдуть у Центрі надійних помічників, що допоможуть дітям почуватися комфортно в колективі.

Центр забезпечить дітей з особливими освітніми потребами необхідною психолого-педагогічною підтримкою з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і стане ефективним засобом забезпечення прав таких осіб на освіту, сприятиме розвитку їхньої особистості, поліпшенню стану здоров’я та якості життя, підвищенню рівня участі в житті громади.Як і в інших центрах, що відкриваються в Україні, фахівці сєверодонецького закладу безкоштовно будуть проводити корекційні заняття, надавати консультації батькам та складати індивідуальний план розвитку дитини. У Центрі будуть створені осередки для занять лікувальною фізкультурою та іграми, куточки відпочинку, спеціально обладнані місця для  занять з дітьми  спеціалістами дефектологами та практичними психологами. За цільові кошти з державного бюджету відділом освіти міської ради вже придбано меблі, планшети, іграшки, корекційні засоби, відеобладнання тощо.

Малеча, присутня на заході відчула, що цей затишний Центр для них, та разом з дорослими уквітчала намальоване серце – як майбутній символ закладу.

Потім для вихованців було влаштоване справжнє свято за участю юних артистів ЦДЮТ, солодкий стіл та подарунки.

Батьки вихованців новоствореної установи висловили слова подяки міській владі та освітянам за руку допомоги, простягнуту для вирішення нагальних потреб їхніх особливих дітей.

Комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» в місті Сєвєродонецьку відкрито, тож побажаємо новому закладу довгого творчого життя заради дітей, заради кожної окремої особистості!