Конкурс імені Петра Яцика 2016-2017

23-11-2016

Нещодавно в приміщені СЗШ №1 відбувся другий (міський) етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика серед учнів 3 – 4 і 5 – 11 класів. Разом з ним проводився й ІІ етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів 5 – 11 класів. Конкурсні завдання останнього одночасно були конкурсними завданнями для першого. Таким чином учні 5 – 11 класів автоматично взяли участь одразу у двох конкурсах.

Учні 3 – 4 класів отримали для виконання п’ять завдань із курсу навчального предмета «Українська мова». Одне – творче, інші – на перевірку знань, умінь і навичок з лексики, орфоепії, будови слова та орфографії.

Усі завдання виконувалися українською мовою протягом години. При цьому за партою було розміщено по одному учаснику конкурсу. Їм не дозволялося користуватися додатковими джерелами, на кшталт мобільного телефону, підручника, робочого зошита, словника тощо.

Роботи учнів, які набрали найвищу кількість балів у своїй паралелі й посіли І місце у відповідному конкурсі, а також звіти про проведення і виписки з протоколів про визначення переможців до кінця листопада будуть надані організаторам для визначення учасників у третьому (обласному) етапі конкурсів. У даному випадку до Сєвєродонецького методичного центру.

Нагадаємо, що конкурс знавців української мови імені Петра Яцика проходить 17 років поспіль та має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім'я Петра Яцика, адже саме він виступив його засновником у 2001 році. Сьогодні його донька Люба є почесним головою конкурсу, який проходить у чотири етапи за олімпійською системою: шкільний, міський (районний), обласний та загальноукраїнський. Переможці конкурсу, крім цінних подарунків, отримують грошову винагороду, сума якої залежить від вікової групи учасника.

Олеся ПЕТРОВА