Комунальні служби Сєвєродонецька активно готуються до настання холодів

14-08-2019

За інформацією директора комунального підприємства «Сєвєродонецьктеплокомуненерго», депутата міської ради Андрія Гавриленка, підприємство почало підготовку до зими ще в останній день минулого опалювального сезону. Всю весну і літо тепловики, виконуючи затверджений депутатами міської ради план заходів (голосували за це рішення переважно депутати з групи «Сєвєродончани»), проводили заміну теплових мереж, ремонтували котли та насоси. Особливу увагу приділяли збереженню тепла. Так, щоб не гріти вулицю, співробітники комунальної служби, разом із заміною труб, проводили і їх теплоізоляцію. Також була проведена і заміна катіоніта в системі хімічної очистки води. Ця речовина застосовується в процесі водопідготовки і служить для пом'якшення і знесолення води. Завдяки цьому зменшується знос і збільшується термін роботи технологічного обладнання. Всього були замінено більш чотирьох тонн катіоніта.

Знакова подія сталася і з оновленням обладнання на підприємстві. Завдяки коштам, які виділили з міського бюджету депутати, був придбаний новий мережевий насос і до нього новий електродвигун. Установка цього устаткування забезпечить постійну і безаварійну подачу гарячої води для обігріву в головний теплофікаційний колектор і внутрішньоквартальні теплові мережі Сєвєродонецька.

Величезна робота була проведена і по ремонту котлів. В рамках виконання програми підготовки до опалювального сезону, тепловики виконали ремонт котла №3 котельні 83-го мікрорайону. Це котел марки ПТВІ-30М, який був введений в експлуатацію ще в далекому 1984 році. І, як показав аналіз демонтованих частин агрегату, роботи по ремонту котла були розпочаті своєчасно. Були замінені на нові верхній і нижній колектори котла, а також виготовлено нову монтажну панель.

Не відстають від тепловиків і інші комунальні підприємства міста. Так, керуюча компанія «Світанок», на балансі якої знаходиться весь житловий фонд міста, крім приватного сектора і ОСББ, проводить роботи по ремонту покрівель, під'їздів, внутрішньо будинкових систем водопостачання та каналізації.

У відповідності до затвердженого графіка робіт, на сьогоднішній день із запланованих 25 тис.кв.м. м'якої покрівлі, більше 18 тис.кв.м. вже перекрито і відремонтовано. Щодо шиферної покрівлі, то комунальники вже вийшли за рамки запланованих обсягів робіт. Так, за планом вони мали перекрити 800 кв.м. шиферної покрівлі, але на виконання заявок жителів міста, вже проведена заміна 874 кв.м. шиферної покрівлі.

Крім дахів проводиться заміна внутрішньобудинкової розводки холодної води і каналізації. За планом, керуюча компанія мала замінити 4.3 тис.м. трубопроводів холодної води. За фактом, на сьогодні замінено 1,2 тис. м. Каналізаційних труб замінено 2,2 тис. м. із запланованих 3,5 тис.м. Крім цього проводиться ревізія і заміна запірної арматури в багатоквартирних будинках. З 15 засувок, що підлягали заміні, вже встановлено 12 нових. Також було замінено 90 вентилів зі 100 запланованих.

В рамках підготовки до опалювального періоду комунальники виконали ремонт 31 під'їзду з 58, які були в планах на цей рік.

Варто зауважити, що всі роботи з підготовки до опалювального періоду керуюча компанія виконує за рахунок коштів підприємства. Про це розповів Ігор Бутков, керівник депутатської групи «Сєвєродончани», голова комісії з питань планування бюджету та фінансів.

«Всім прекрасно відомо, що в минулому році підприємство підвищило тариф на комунальні послуги. Ми вважаємо, що це дозволяє йому без виділення додаткових коштів з бюджету проводити всі необхідні роботи. Правда ми виділили 200 тис.грн. КП «Єдина аварійно-диспечерська служба». Це як гарантія того, що всі необхідні роботи будуть проведені в строк і якісно, ​​- розповідає Ігор Бутков. - Інакше виглядає ситуація по СТКЕ. Там діє розподільний рахунок. Це означає, що 94% всіх надходжень йде на оплату газу. Вони автоматично знімаються з рахунків. Решта 6% коштів не дозволяють СТКЕ розвиватися, і міська рада зобов'язана їх дотувати. Тому придбання нового насоса, ремонт котла, ремонт теплотрас, - все це, на жаль, лягло на бюджет. Депутати виділили підприємству кілька мільйонів. І за звітами керівника СТКЕ, підприємство готове до опалювального сезону».

На даний момент роботи з підготовки міста до опалювального сезону ще проводяться. Попереду у комунальників в запасі два з половиною місяці. Як зазначають керівники комунальних підприємств, всі роботи будуть завершені вчасно і місто впевнено увійде в сезон дощів, снігопадів і морозів.