Командно-штабні навчання проведені у с.Смолянинове Сєвєродонецької територіальної громади

16-07-2021

16.07.2021 відповідно до обласного плану основних заходів цивільного захисту на 2021 рік Сєвєродонецькою міською військово-цивільною адміністрацією в с.Смолянинове було проведено командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту Сєвєродонецької міської територіальної громади на тему: «Дії органів управління та сил місцевих ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту при ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею в природній екосистемі».

Під час проведення командно-штабного навчання були відпрацьовані питання залучення сил та засобів місцевих спеціалізованих служб цивільного захисту до ліквідації НС, порядок класифікації надзвичайних ситуацій, організовано роботу міської комісії ТЕБ та НС, комісії з питань евакуації, відпрацьовані питання взаємодії та взаємоінформування органів управління та сил цивільного захисту, залучених до ліквідації умовної надзвичайної ситуації.

Метою проведення командно-штабного навчання є підвищення ступеню готовності органів управління та сил цивільного захисту до виконання завдань за призначенням у режимі повсякденного функціонування та в режимі надзвичайної ситуації.

Перевірка якості та повноти відпрацювання документів щодо дій органів управління та сил цивільного захисту місцевої ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ в режимі функціонування в умовах надзвичайної ситуації.

На першому етапі навчання було виявлення осередків лісової пожежі та організована робота з попередження виникнення надзвичайної ситуації:

- переведено Сєвєродонецьку міську ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у режим підвищеної готовності;

- організовано оповіщення населення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації;

- підготовлено збірний пункт евакуації на випадок виникнення надзвичайної ситуації.

Другим етапом навчання було практичне відпрацювання заходів, передбачених на випадок виникнення надзвичайної ситуації:

- прийнято рішення на оповіщення населення для організації евакуації;

- проведено умовну евакуацію з небезпечних районів маломобільних верств населення;

- залучено бригаду швидкої медичної допомоги для надання допомоги постраждалим;

- залучено підрозділи поліції для організації заходів з перекриття дорожнього руху в небезпечні зони, охорони громадського порядку та оповіщення населення

- відпрацювання та корегування маршрутів евакуації з огляду на оперативну обстановку.

Відділ цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці