Ви тут:

Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні

02-12-2016
Категорія: 

28 листопада в Сєвєродонецьку відбувся семінар з приводу впровадження ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні, організований Палатою податкових консультантів України в рамках реалізації субгранту проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження» за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку й Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень. Його учасниками стали представники видобувної галузі, неурядових організацій, місцевої та обласної влади, вищих навчальних закладів, ЗМІ та громадськість.
Модератор семінару – експерт з питань місцевого самоврядування Луганської області Вадим Алтухов. Під час свого виступу він відзначив, що приріст бюджету Сєвєродонецька порівняно з минулим роком виріс на 173,3 відсотка. Це стало можливим завдяки тому, що місто стало центром регіону. Крім того, в Сєвєродонецьку відбулася перереєстрація бізнесу з окупованих територій. За дослідженнями незалежних компаній додаткові кошти були спрямовані на ремонт доріг, будівництво, благоустрій територій та ЖКГ, а також ремонт і реконструкцію закладів соціально-культурної сфери.
Інші експерти, зокрема Ганна Кіященко, Роман Ніцович, Віталій Філенко та Віталій Смердов, які займаються безпосереднім впровадження ІПВГ в Україні та знайомі з міжнародним досвідом ефективного управління природними ресурсами, ознайомили присутніх з практичним значенням ІПВГ, кроками, які вже пройшла Україна на шляху дотримання стандартів ІПВГ, та результатами окремих регіонів.
Було зазначено, що ІПВГ впроваджує 51 країна світу. Серед них Великобританія, США, Німеччина, Норвегія, Казахстан, Азербайджан та інші багаті на ресурси країни. На даний момент Ініціативу підтримують більш ніж 90 великих нафтогазових і видобувних компаній і понад 90 глобальних інвестиційних організацій.
Суть ІПВГ полягає в тому, що компанії оприлюднюють інформацію про те, скільки вони сплачують уряду за видобуток корисних копалин, включаючи податки, мита, роялті, спеціальні і адміністративні платежі (плата за ліцензії, дозволи тощо), а державні органи оприлюднюють інформацію про те, скільки грошей отримують від компаній. Дані порівнюються незалежними компаніями, які надають потім свою експертну оцінку.
Саме тому, учасникам заходу був презентований огляд податків та інших платежів у видобутку, інструменти громадського контролю за їх використанням, децентралізація рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводів, світовий досвід управління доходами видобувної галузі тощо.
Окремими групами розглянуто теми: «Спецдозволи для видобувних компаній, як шлях до фінансової свободи територіальних громад» та «Соціальна відповідальність видобувних компаній, співпраця з територіальними громадами».
Завершився семінар GREEN VIDEO «Виклики газовидобування на Луганщині: прозорість діяльності та свобода конкуренції» і обговоренням окремих питань, які виникли під час семінару.
Під час заходу перший заступник голови державної адміністрації Луганської області Роман Власенко отримав символічний подарунок – мапу видобувних галузей Луганщини.
Олеся ПЕТРОВА





Рейтинг: 
Голосов пока нет