Інформаційно-консультаційні послуги центру зайнятості

17-02-2017

Сєвєродонецький міський центр зайнятості у своїй роботі використовує інформаційно-консультаційні послуги щодо надання комплексних соціальних послуг населенню. Кваліфіковані фахівці допомагають громадянам знайти роботу – тимчасову або постійну; взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру; пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію; отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

Упродовж 2016 року міським центром зайнятості надавалися соціальні послуги 7867 громадянам, з котрих 3258, або 41,4%, – зареєстровані безробітні. Кількість працевлаштованих за направленням центру зайнятості у 2016 році становила 2065 осіб, у тому числі 579 зареєстрованих безробітних. За рахунок здійснення виплати допомоги по безробіттю одноразово для започаткування підприємницької діяльності працевлаштовані 10 осіб. 39 безробітних працевлаштовані на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За скеруванням центру зайнятості професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації проходили 183 особи. Працевлаштування після закінчення навчання складає 96,6%.

Помітної суспільної значимості набули оплачувані громадські роботи. Повсюдно безробітні працювали на благоустрої населеного пункту, впорядковували парки і сквери, ремонтували об’єкти соціально-культурного призначення, займалися оформленням субсидій населенню. У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 296 осіб.

Упродовж 2016 року з числа зареєстрованих безробітних допомогу по безробіттю отримували 2288 осіб.

В умовах функціонування ринкової економіки важливим завданням центру зайнятості є швидке реагування на проблеми, що постійно виникають на ринку праці. Міський центр зайнятості робить свій внесок у вирішення проблем, надаючи безробітним громадянам активну допомогу, вказуючи орієнтири у пошуку шляхів працевлаштування.

Л. ТРЕТ’ЯКОВА, начальник відділу організації працевлаштування населення Сєвєродонецького міського центру зайнятості