Герой України Левко Лук’яненко зустрівся з керівництвом Сєвєродонецької міськради

16-05-2016

13 травня в рамках поїздки до Сєвєродонецька Герой України, радянський дисидент та політв’язень, який за свої проукраїнські погляди провів понад 20 років за ґратами, лауреат премії Тараса Шевченка в 2016 році, політик та громадський діяч Левко Григорович Лук’яненко зустрівся з керівництвом міської ради самоврядування та працівниками виконкому.

Під час зустрічі Левко Григорович поділився з присутніми своїм баченням нинішньої суспільно-політичної ситуації в Україні, а також розказав, як, на його думку, можна вирішити існуючи в країні проблеми. Герой України розповів, що основна проблема в країні в тому, що люди не відчувають громадянської відповідальності під час виборів. «Біда в тому, що 25 років відсутність відчуття відповідальності є в наших виборцях, бо вони думають: чому я піду на вибори, однаково від мене нічого не залежить. Оце поняття «від мене нічого не залежить» знімає відповідальність за свій бюлетень. І тому людина запросто продає свій бюлетень, - каже Левко Лук’яненко. - Нам є величезна проблема: як переконати виборців, що тепер ми живемо не при тоталітарній комуністичній системі, а в демократичному суспільстві. Що тут ми не раби, а громадяни, і що від одного виборця залежить багато».

Левко Григорович вважає, що необхідно роз’яснити українцям необхідність відповідального ставлення до виборчого процесу, оскільки це в подальшому впливає на формування головних державних органів.

«От якось треба переконати наших виборців, щоб вони відчули відповідальність за свій бюлетень, бо вони – учасники формування вищого законодавчого органу. Це ж велика функція, - сказав Левко Григорович. – В цьому суть демократії».

Також радянський політв’язень вважає, що нинішня українська влада маніпулює людьми, і їй немає наразі протидії та опору, через що в Україні, на його думку, спостерігається відсутність громадянського суспільства.

«Влада зацікавлена в тому, щоб суспільство було таким, знаєте, «вінегретом», не було порядної сильної сили і тоді легше маніпулювати, тому що депутатів легше купити, коли їх маленька група в Верховній Раді, то їх легко підговорити або схилити на свій бік і так далі. А коли в парламенті представлено не двадцять партій, а представлено три-чотири, тоді кожна партія опирається на мільйони виборців, і кожна становить силу, і тоді президент не може їх порядкувати, оскільки вони самі по собі велика суспільна сила, але тоді воля президента обмежується до виконання закону, до виконання програм тих партій, і так далі. Але, на жаль, ми знаходимося в такому стані, що він вигідний для злодіїв і дуже невигідний для самого українського народу. Влада це зрозуміла, і вона не сприяє структуризації суспільства. Вона задовольняється таким його станом. Для декого, для злодіїв, той стан, який зараз є в Україні, це, знаєте, золотий час. Вони мають можливість маневрувати, комбінувати, нагромаджувати свої капітали і, по суті, не відчувають відповідальності. Совісті в них немає, вони не дбають про народ, але вони дивляться на «Кримінальний кодекс» і на те, що вони роблять: небезпеки немає – вони й продовжують», - вважає Левко Лук’яненко.

Левко Григорович каже, що цю проблему може вирішити створення політичної патріотичної організації, яка б могла чинити опір існуючому політичному та державному устрою в країні. «В інтересах суспільства, безперечно, з’явилася б така потужна політична сила, яка би мала свою програму, яка би мала своє потужне членство, яка би могла гнути свою політичну лінію, а не виконувати чиюсь волю», - каже Левко Лук’яненко.

В свою чергу присутній на зустрічі секретар міськради, в.о. міського голови Григорій Валентинович Пригеба від імені виконкому та депутатського корпусу подякував Левкові Григоровичу за те, що той відвідав Сєвєродонецьк та завітав поспілкуватися та поділитися своїм баченням стану країни із працівниками міської ради. «Ви – символ духу та незламності українського народу. На вашому прикладі необхідно виховувати підростаючі покоління, як потрібно любити свою Батьківщину, цінувати її історію та культуру. Щиро вдячний за те, що завітали до нас. Будемо раді бачити в нашому місті ще», - сказав Григорій Валентинович.