Досі в строю: глибока повага і пошана ветеранам від сєвєродончан

09-05-2019

9 травня, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, найголовнішими героями свята залишаються ветерани. Їх вшановували під час урочистостей на площі Миру.

За активну участь у ветеранському русі, особистий вагомий внесок у справу патріотичного виховання підростаючого покоління та з нагоди 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні грамотами виконкому та подарунками відзначено:

Новохатнього Андрія Олександровича, учасника бойових дій, Почесного громадянина Сєвєродонецька, Почесного ветерана України; нагороджений орденами Жовтневої революції, Вітчизняної війни ІІ ступеня, «За мужність», два ордени Трудового Червоного Прапора, медалями: «За бойові заслуги», «За взяття Берліну», «За перемогу над Німеччиною у ВВВ 1941-1945 рр.», ювілейними медалями;

Срібну Ніну Гаврилівну, учасника бойових дій; нагороджена орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня; «За мужність», медалями: «За перемогу над Німеччиною у ВВВ 1941-1945 рр.», ювілейними медалями;

Файнштейна Михайла Ісааковича, учасника бойових дій; нагороджений орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня; «За мужність», медалями «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною», ювілейними медалями;

Даньку Миколу Сергійовича; дитина війни, кавалер трьох орденів Трудової слави;

Нікіфорова Дмитра Миколайовича; був в’язнем;

учасників трудового фронту: Троценко Розу Борисівну, Удовінову Варвару Юріївну,  Фєдосєєва Петра Мироновича, Птушко Уляну Йосипівну.

Незмінним у ветеранів залишається традиційний святковий обід. Традиційно почесними гостями на святі стають депутати міськради та керівництво міста. Цього разу на захід завітали депутати міської ради Ігор Бутков, Олена Буткова і Андрій Гавриленко, перший заступник міського голови Олег Кузьмінов, заступники міського голови Ірина Степаненко та Олександр Ольшанський.

Як годиться, розпочали з урочистої частини. Звертаючись до ветеранів, депутат міської ради Ігор Бутков привітав зі святом: «Вітаю вас з великим святом - Днем перемоги! Дякую вам за ваш бойовий та трудовий подвиг. Ваш трудовий подвиг був не менший за бойовий. Після війни все було в руїнах і потрібно було це відновлювати. І ви побудували наше прекрасне місто – Сєвєродонецьк. У цей день хочеться згадати тих, хто впав в боях та поклав своє життя за наше мирне життя. Я хочу, щоб свято Перемоги люди пам'ятали і через 100 років. Моя позиція, щоб історична правда залишалася. Вітаю вас з Днем Перемоги!», - поздоровив Ігор Миколайович та спільно з депутатом міськради Оленою Бутковою нагородив грамотами виконкому, подарунками та подарунковими сертифікатами активістів ветеранського руху.

Голова міської ради ветеранів Володимир Корженко подякував депутату міської ради Ігорю Буткову за постійну увагу та допомогу. Ветерани також від щирого серця та зі сльозами на очах дякували керівництву міста за влаштоване цьогоріч душевне та зворушливе свято.

Ряди ветеранів рідшають – багато бойових побратимів вже давно на найдальших берегах, на безіменних висотах, але ті, хто залишились у строю – збираються разом, намагаються зберегти пам’ять про товаришів, ділячись спогадами як воєнного лихоліття, так і мирного життя.

Під акомпанемент гармоні пісні воєнних років лунають особливо трепетно… як тоді, коли навколо «темна ніч»… Вірші тих часів, які назавжди викарбувалися у пам’яті, читають з душею, з пережитим болем і щастям від перемоги, яка завжди одна на всіх.

У цей святковий день ветерани співають, танцюють, частують польову кашу та незмінні фронтових 100 грам.

У цьому травні на зустріч з товаришами завітали понад пів сотні активістів ветеранського руху. Тим, хто не зміг прийти, подарунки та теплі слова привітань доставили додому. За доброю традицією завітали з поздоровленнями до ветеранів Щедрищевого і Воєводівки.