ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ РОЗДРІБНУ ТОРГІВЛЮ ПАЛЬНИМ!

04-05-2018

Фінансове управління Сєвєродонецької міської ради на підставі інформації ГУ ДФС в Луганській області повідомляє, що 6 квітня 2018 року набрав чинності ]]>наказ Міністерства фінансів України від 19.02.2018 №288]]> «Про внесення змін до Положення про форму і зміст розрахункових документів» (далі – Наказ №288). Наказом №288 внесено зміни до ]]>Положення про форму та зміст розрахункових документів]]>, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)» (далі – Положення №13).

Зміни внесені на виконання вимог ]]>п.11 ст.3 Закону України від 6 липня 1995 року №265]]>, яким передбачено, що суб’єкти господарювання у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції через касові апарати з використанням режиму попереднього програмування:

-       найменування (для пального - із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД);

-       цін товарів (послуг);

-       обліку їх кількості.

Враховуючи викладене, пп.1 та пп.2 п.1 Наказу №288 передбачено доповнення переліку обов’язкових реквізитів фіскального касового чека на товари (послуги) форма № ФКЧ-1 та фіскального касового чеку видачі коштів форма № ФКЧ-2 новим реквізитом: «код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством)».

Зазначення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД передбачається також і у фіскальному касовому чеку за операціями приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС), якщо переказ призначений для оплати товарів (послуг), а також якщо це передбачено правилами отримувача коштів. Відповідні зміни внесено у форму №ФКЧ-3.

Зазначені форми чеків наведені відповідно у додатках ]]>1, 2 та 5 Положення 13]]>.