До 10-річчя Сєвєродонецької єпархії

24-05-2017

Нас єднає віра

Сучасна Православна Церква стає більш відкритою світу та суспільству. Головною місією залишається служіння Богу. Незмінною є і мета – навчити людину християнським чеснотам та привести до вічного життя. Урізноманітнюються лише форми, адже храмових богослужінь для проповідування віри Христової замало. Сьогодні Церква бере активну участь у­­ житті суспільства і сама є його невід’ємною частиною.

Власне, з розвитком духовності на Луганщині і було пов’язане створення Сєвєродонецької єпархії. Будувалися нові храми, формувалися парафії. І цього прагнули самі люди, стараннями яких наш край міцнів духовно. Навіть зараз, коли на Сході України триває збройне протистояння і через Сєвєродонецьку єпархію проходить лінія розмежування, у храмах відбуваються богослужіння, за якими молиться чимало вірян. Люди шукають підтримки і знаходять її у Домі Божому.

Є особливі категорії населення, які з певних причин відвідувати храми не можуть, але теж потребують духовної опіки. Зокрема, це військові, котрі несуть службу у нашому регіоні. Священнослужителі Сєвєродонецької єпархії відвідують місця їх розташування, блок-пости, і не тільки у православні свята, а й просто за бажанням та на запрошення самих військових. Завжди раді бачити духовенство нашої єпархії і у 59-му мобільному госпіталі, що розташовується у Сєвєродонецьку. І персонал, і пацієнти цінують молитовну підтримку. «За кожною Літургією підноситься молитва за мир, і ми просимо у Бога милості та милосердя. А для наших захисників – заступництва і Покрова Пресвятої Богородиці», – неодноразово відзначав Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Сєвєродонецький і Старобільський.

Не менше уваги в єпархії приділяють і медичним закладам, інтернатам, людям з обмеженими фізичними можливостями. Окрім молитовної підтримки, найуразливішим категоріям населення надаються гуманітарна допомога, а також солодкі подарунки до свят. Такій турботі раді у Сєвєродонецькому міському товаристві інвалідів «Надія», Лисичанському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, Кадієвській обласній психіатричній лікарні, Сватівському і Кремінському обласних будинках-інтернатах для літніх людей та інвалідів, а також багатьох інших закладах. Сам владика Никодим часто навідується до вихованців Сєвєродонецької обласної школи-інтернату. А після переїзду до Сєвєродонецька обласного будинку дитини завітав до закладу з благословенням і неодноразово передавав необхідну допомогу: «Діти – це наше майбутнє. Скільки тепла і ласки вони отримають тут, стільки потім і будуть дарувати людям. Тому, дай Бог, щоб у вас все було добре, щоб Господь давав сил та благословляв на виховання цієї малечі».

Сєвєродонецька єпархія та її духовенство активні і у світському житті області. Священнослужителів запрошують на урочистості до державних свят та пам’ятних дат, для освячення важливих об’єктів інфраструктури. За участю кліриків єпархії проходять «круглі столи» та зустрічі. Приємно відзначити, що і у храмах за богослужіннями моляться представники влади, правоохоронці, громадські активісти. Отже, до Церкви прислухаються. Віра єднає.

Відкритості церковного життя сприяють і нові інформаційні технології. Робота єпархії відображена як у соціальних мережах, так і на офіційному сайті – sed-eparhia.com. Така публічність – не данина моді. Це лише додаткова можливість бути ближчими до людей та молоді зокрема.

Інформаційно-просвітницький відділ Сєвєродонецької єпархії