Ви тут:

Держенергонагляд повідомляє: щодо необхідності дотримання режимів споживання електричної енергії

14-12-2016
Категорія: 

Інспекція Держенергонагляду в Луганській області нагадує споживачам про важливість ефективного та економного використання електричної енергії.

Як відомо, через нестабільну політичну ситуацію, в енергетиці Луганської області, електропостачання північної частини Луганської області на сьогодення здійснюється з порушенням нормальної схеми, лише по одній магістральній лінії, що істотно знижує рівень надійності споживачів.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України встановило для контрольованої владою території Луганської області, граничну величину споживання електричної потужності близько 200 МВт. Фактично ж даний регіон області споживає біля 250 МВт при сприятливих погодних умовах.

Зрозуміло, що протягом осінньо-зимового періоду року, внаслідок пониження температури довкілля та скорочення світового дня, значно збільшується споживання електричної енергії, для освітлення, опалення та інших потреб. Перевантаження, що виникають у вечірні часи, спонукають енергетичну систему автоматично вводити в дію протиаварійні системи зниження електроспоживання, що може привести до тимчасового припинення електропостачання та до перебоїв у теплопостачанні.

Важливим чинником економії енергоресурсів, зокрема – газу, та вирівнювання добового графіка електричних навантажень у період нічного провалу є застосування на котельнях і теплоцентралях комунальної сфери модульних електричних теплових пунктів з автоматичним регулюванням задля підігріву зворотної мережної води перед подачею її в котел. Це не потребує реконструкції мереж, водночас дозволяє заощадити до 30% природного газу, піднімає навантаження вночі за рахунок вільних потужностей трансформаторів та резерву пропускної спроможності електричних мереж.

З розумінням поставилися до надзвичайної ситуації в електроенергетиці енергоємні підприємства. З їхнього боку були вжиті безпрецедентні заходи для мінімізації енергоспоживання в часи пікових навантажень, а саме це перехід на роботу у період нічного провалу потужності, а також запуск власних генераторів.

Але ж і для побутових споживачів, у цій складній ситуації, раціональне використання електричної енергії, є першочерговим завданням, заради забезпечення енергетичної безпеки своїх осель, регіону та держави в цілому. Тому що саме населення, частина якого в структурі електроспоживання нашої області складає близько 30%, здатне дієво посприяти забезпеченню сталого функціонування енергетичної системи краю, зменшуючи споживання електричної потужності у вечірні години максимальних навантажень, та збільшуючи навантаження на електромережі у нічні години доби.

В Україні для розрахунків за електричну енергію діє спеціальний механізм, що дає можливість позитивно впливати на форму добового графіка навантаження. Це – тарифи, диференційовані за періодами часу. За ринкових умов господарювання цей інструмент є одним з найбільш ефективних засобів управління попитом на споживання електричної потужності. При цьому тарифи диференційовані за періодами часу діють як для підприємств так і для населення. Застосування таких тарифів дозволить дієво заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію. Перейти на тарифи диференційовані за періодами часу нескладно – для цього слід лише звернутись до місцевої електропостачальної організації із відповідною заявою. Вам буде надано всебічне сприяння та усі необхідні роз’яснення.

Виходячи з вище наведеного слід зазначити, що лише згуртовані дії підприємств, населення нашого регіону, направлені на недопущення перевантажень в електричних мережах у часи максимуму, шляхом раціонального та економного використання електричної енергії у виробництві та побуті, висока платіжна дисципліна, дозволять запобігти знеструмленням осель, котелень, інфраструктурних та соціально важливих об’єктів.





Рейтинг: 
Голосов пока нет