Держенергонагляд повідомляє про надзвичайний стан в сфері енергетики

28-03-2017

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 р. № 163-р «Про продовження строку дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії», подовжено строк дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2017 р. № 103 «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії», на один місяць. Тому, на даний час, у зв’язку з блокуванням вантажних перевезень енергетичного вугілля антрацитової групи, та як слід, скорочення його запасів на теплових електростанціях, в Україні діє надзвичайний стан в сфері енергетики.

Як відомо, через нестабільну політичну ситуацію, електропостачання північної частини Луганської області організовано в режимі енергоострову, тобто, енергозабезпечення даної території, на сьогодення, здійснюється лише від Луганської теплової електростанції, по одній магістральній лінії.

Встановлена Міністерством енергетики та вугільної промисловості України для контрольованої владою території Луганської області гранична величина споживання електричної потужності, протягом січня-лютого поточного року, перевищувалась місцями на десять відсотків. Такі перевищення, зокрема, обумовлені тим, що левова частка споживачів електричної енергії – це нерегульована група - комунально-побутові споживачі.

У цій складній ситуації, раціональне використання електричної енергії, є першочерговим завданням, заради забезпечення енергетичної безпеки осель, регіону та держави в цілому, а також задля уникнення так званих «віялових» відключень. Разом ми здатні дієво посприяти забезпеченню безвідмовного функціонування енергетичної системи краю, зменшуючи споживання електричної потужності у вечірні години максимальних навантажень, та збільшуючи навантаження на електромережі у нічні години доби, у часи так званого «провалу» електроспоживання.

Тому, саме від дій керівників підприємств, а також мешканців квартир та житлових будинків залежить стале проходження осінньо-зимового періоду.

Незабаром, опалювальний сезон закінчується. Завдяки злагодженій роботі місцевих органів влади та комунальних служб, він проходить без резонансних технологічних порушень та перебоїв теплопостачання.

Отже, лише згуртовані дії підприємств, населення нашого регіону, направлені на раціональне та економне використання електричної енергії у виробництві та побуті, висока платіжна дисципліна, дозволять запобігти відключенням осель, котелень, інфраструктурних та соціально важливих об’єктів.