Депутська більшість Сєвєродонецької міської ради планує зниження податкового навантаження на платників податку на нерухоме майно

23-01-2017

На засіданні комісії з питань планування бюджету та фінансів Сєвєродонецької міськради схвалено Проект рішення про зниження податкового навантаження на платників податку на нерухоме майно.

Голова комісії Роман Водяник зазначив, що з 1 січня 2017 року в Україні розмір мінімальної заробітної плати збільшується з 1 378 грн. до 3 200 грн. Це спричинило зростання податку на нерухомість (розраховується, виходячи з розміру мінімальної зарплатні). А це, у свою чергу, призводить до зростання цін на товари і послуги для сєвєродончан.

У Проекті рішення сесії Сєвєродонецької міськради зокрема зазначається, що планується встановити такі ставки податку за 1 кв. м. бази оподаткування:

1. Для фізичних осіб:

об'єкти житлової нерухомості:

- для квартири - 0,5% розміру мінімальної заробітної плати з площі, що перевищує 60 кв. м,

- для житлового будинку - 0,5% розміру мінімальної заробітної плати, з площі, що перевищує 120 кв. м,

- для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх частин (у разі одночасного перебування у власності платника податків квартири / квартир та житлового будинку / будинків, в тому числі їх частин) в розмірі 0,5% мінімальної заробітної плати з площі, що перевищує 180 кв. м.

об'єкти нежитлової нерухомості:

- 0,5% розміру мінімальної заробітної плати,

- для присадибних будівель (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо) та надземних і підземних гаражів - 0,1% розміру мінімальної заробітної плати.

2. Для юридичних осіб:

- об'єкти житлової нерухомості - 0,5% розміру мінімальної заробітної плати,

- об'єкти нежитлової нерухомості - 0,5% розміру мінімальної заробітної плати.

Слід зазначити, що у Сєвєродонецьку зареєстровано понад 800 суб'єктів господарювання, яких торкнулося б підвищення ставок податку на нерухомість.

Інф. «СВ»