Ви тут:

Депутати приймають рішення щодо ефективного використання земель територіальної громади

19-03-2019
Категорія: 

14 березня одним з прийнятих рішень на засіданні позачергової сесії міськради Сєвєродонецькому підприємству благоустрою в постійне користування передано 34 земельні ділянки для будівництва і обслуговування будівель торгівлі.

Питання про припинення права постійного користування на земельні ділянки КП «Сєвєродонецьке підприємство садово-паркового господарства та благоустрою» і передачу в постійне користування земельних ділянок КП «Сєвєродонецьке підприємство благоустрою та ритуальної служби» викликало дискусію.

Насамперед прийняття цього рішення зумовлене тим, що одне комунальне підприємство знаходиться у стані ліквідації,а тому земельні ділянки передаються іншому комунальному підприємству, яке й продовжить відповідну роботу.

Заступник міського голови Олександр Ольшанський, який доповідав з цього питання, довів до відома депутатів, що є клопотання комунального підприємства «Сєвєродонецьке підприємство садово-паркового господарства та благоустрою» про припинення права постійного користування на земельні ділянки і клопотання комунального підприємства «Сєвєродонецьке підприємство благоустрою та ритуальної служби» про передачу в постійне користування земельних ділянок без складання документації із землеустрою.

Тобто у цьому рішенні мова йде про ті земельні ділянки, які ще у 2014 році були передані міською радою КП «Сєвєродонецьке підприємство садово-паркового господарства та благоустрою» у постійне користування (рішення № 4175 від 31.10.2014 року). Це право постійного користування було зареєстровано у державному реєстрі речових прав, а земельні ділянки – у Державному земельному кадастрі, тому приймати рішення про передачу в постійне користування земельних ділянок - це є виключне право міської ради (згідно зі ст. 92 Земельного Кодексу України права постійного користування земельною ділянкою із земель державної і комунальної власності набувають підприємства, установи та організації, що належать до державної і комунальної власності).

«Важливо, щоб нове комунальне підприємство зробило сприятливі умови для зручної та зрозумілої роботи підприємців, тобто розробило засади укладання договорів між комунальним підприємством та підприємцями, форму договору, терміни і умови, щоб у підприємців не було питань з точки зору їх господарської діяльності», - надав роз’яснення Олександр Ольшанський.

Депутат міської ради Ігор Бутков додав: «Проблема підприємства «Садово-паркового господарства» у тому, що воно за ці 5 років не навело порядок. По-перше, підприємці мають сплачувати податки. І я сподіваюсь, що нове підприємство наведе порядок у цій сфері.

По-друге: коли міська влада приймає рішення про розміщення тимчасових споруд для торгівлі, то потрібно розуміти, що вони тимчасові та таке право на розміщення надається максимум на три роки. По закінченню цього терміну договір може бути переглянуто, або навіть припинено, якщо орендар його порушує.

Хочу звернути увагу на тих підприємців, які створюють навколо цього питання штучний ажіотаж, тим більше, що серед них є ті, які як мінімум 5 років, а деякі й шість, податки не сплачують. І вони маніпулюють цим питанням у своїх інтересах. Краще б такі підприємці переймалися б здоровим способом життя нашого підростаючого покоління. Неприпустимо, що вони розміщують свої МАФи на земельній ділянці, не маючи на це ніякого законного права,особливо це стосується тих підприємців, які реалізують у власних кіосках на зупинках громадського транспорту алкоголь та сигарети. Зупинка – за нашим законодавством - громадське місце, де заборонено вживати алкоголь та палити. А власники таких кіосків фактично привчають мешканців до вживання алкоголю і паління в громадських місцях, до того ж дуже часто продаючи неякісну або навіть небезпечну продукцію: підробку та контрафакт. Тому депутати, приймаючи таке рішення, переслідують дві мети: сплата податків та обмеження доступу до алкогольних напоїв і тютюнових виробів на зупинках громадського транспорту».





Рейтинг: 
4
Средняя: 3.7 (3 оценок)