День відкритих майстерень і лабораторій

20-05-2016

Як після 9-го класу стати майбутнім студентом державного університету? Відповідь на це питання отримали ті, хто відвідав День відритих дверей у СХМТ – Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі, який входить до складу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

На захід прийшли і приїхали випускники 9-х і 11-х класів, їхні батьки і бабусі-дідусі. Прийшли і випускники 10-х класів – нібито втрачають рік, але вважають це за доцільне. Попередньо з усіма говорить заступник відповідального секретаря відбіркової комісії Світлана Журавльова.

Цього року перелік споріднених спеціальностей значно розширений. Приміром, до технікуму тепер можуть поступати продавці, а не тільки продавці-касири, як було раніше. Торкнулися такі зміни і інших спеціальностей. До традиційних запитань додались нові, розповідає Світлана Іллівна. Усі побоювання стосуються ситуації на Сході. Як отримати свідоцтво про базову або середню освіту, якщо дитина вчилася на окупованій території? Чи можна поступати до технікуму, якщо довелося закінчувати школу в Росії? У кожного своя ситуація, яку можна обговорити індивідуально.

Після попередньої бесіди гостей розбивають на групи і ведуть на ознайомчу екскурсію по майстернях, кабінетах і лабораторіях.

В якості екскурсоводів виступають студенти 3-го курсу технікуму – майбутні електроніки. Данил Лисоконь поступив в СХМТ після 9-го класу, бо, зізнається, побоювався здавати ЗНО. До того ж знав, що після закінчення технікуму можна поступати до далевського університету на 3-й курс. Поступить, бо середній бал у нього за 5-бальною системою більше 4,0. Стипендію отримує. Це не просто, але можливо. Радить майбутнім студентам на 3-му курсі не прогулювати пари Ірини Володимирівни Магоди і Андрія Борисовича Надточія. І всіх викладачів також, бо технікум дає базові знання з обраної спеціальності.

Микита Гуренко свого часу прийшов в технікум на День відкритих дверей за компанію з другом і сам став студентом. Також передбачає поступати на 3-й курс далівського університету. Відзначає, що в технікумі не тільки добре готують спеціалістів, але й добре викладають інші предмети. Приміром, англійську можна за бажанням довести до середнього рівня. Як профспілковий активіст вважає культурне дозвілля в технікумі насиченим.

Владислав Новожилов також профспілковий активіст. До того ж, президентський стипендіат – протягом півроку отримує по 960 гривень. Своєму успіху завдячує вмінню знаходити підхід до викладачів. Мовляв, тепер залікова книжка працює на нього. Але є головний секрет – в школі у Владислава був середній бал 10,2.

Ще одне побоювання дітей і батьків. Приміром, в Трьохізбенці через військові дії дітям було не до підручників. Відповідно, рівень підготовки до вступного тестування не високий. Батьки просять організувати для таких дітей місячні підготовчі курси. Такого в технікумі не було, але зважаючи на ситуацію, керівництво планує це зробити. А також тут планують провести ще один День відкритих дверей, бо в цьому є потреба з боку майбутніх студентів. Відповідну інформацію можна отримати на сайті СХМТ: shmt.ho.ua або за телефонами: (06452) 4-15-03, 4-24-66, 066-237-86-66, 093-211-74-06.

Ще однією перевагою навчання в СХМТ є те, що усім студентам надається місце у гуртожитку. В тому числі, на час вступних іспитів.

Зараз в кімнатах гуртожитку триває ремонт в рамках реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу «Соціально-економічна адаптація тимчасово переміщених осіб у місті Сєвєродонецьк» в рамках програми «Відновлення функціонування евакуйованого з м. Луганськ до м. Сєвєродонецьк Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля». Вже змонтована нова система опалення і котельня, замінені вікна, є нові меблі. На черзі заміна електрики, косметичний ремонт, встановлення нових дверей і сантехніки.

А випускники технікуму готуються стати студентами університету. Вони разом з випускниками шкіл прийдуть на День відкритих дверей, що відбудеться 21 травня в учбовому корпусі СНУ ім. В. Даля за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Донецька, 43. Початок о 10.00.

Медіа-центр  СНУ ім. В. Даля