Делегація Луганщини у Львові обмінюється досвідом з розвитку громадянського суспільства

29-11-2016

Делегація представників влади та громадськості Луганщини побувала у Львові з навчальним візитом на тему: «Сталий розвиток громадянського суспільства через розбудову інституту громадських рад та взаємодію з органами місцевого самоврядування».

Цей візит став можливим в рамках Проекту «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується ПРООН та Луганською обласною держадміністрацією за підтримки Швейцарської Конфедерації та Уряду Швеції.

«Учасники делегації, яка складалася з числа представників громадських рад та партнерських органів влади вивчали наявний успішний досвід реалізації громадських ініціатив, відкритість та підконтрольність влади, прозорість прийнятих рішень з врахуванням громадської думки. Набули досвіду та знань, щоб змінювати країну разом», – розповідає заступник директора Департаменту масових комунікацій облдержадміністрації Андрій Зайцев.

У ході навчального візиту учасники ознайомилися з успішним практичним досвідом розвитку потенціалу громадських рад, стратегічним планування розвитку громадського суспільства, надання послуг населенню, проведення громадського контролю, експертиз, залучення громадських рад до процесу прийняття рішень органами влади.

«Обмін досвідом та спілкування з представниками громадських рад інших регіонів – це завжди корисно для подальшої роботи на користь своїх територій, – вважає голова громадської ради при Луганській облдержадміністрації Ганна Руденко. – Знання та методики, отримані нами під час навчального візиту, будуть використані для вдосконалення роботи Громадських рад Луганщини та на підвищення ефективності взаємодії представників громадськості та влади на місцях».

У програмі – ознайомлення учасників з успішним досвідом колег зі Львівщини у сферах стратегічного планування, впровадження регуляторної політики, енергоефективності, залучення вітчизняних та іноземних інвесторів, децентралізації та створення об'єднаних громад, бюджету громадської участі, а також у сфері громадського контролю та експертизи рішень органів влади.

Навчальний візит завершився 25 листопада.

За інф. департаменту масових комунікацій Луганської облдержадміністрації