Чудовий подарунок дитячій бібліотеці від проекту «BookAngel»

20-11-2018

Радісна подія для дитячої бібліотеки міста Сєвєродонецька! Благодійний проект «BookAngel», започаткований Янікою Меріло, в.о. заступника міського голови міста Дніпра Філатова Б.А. та громадською діячкою, підключив дитячу бібліотеку до участі у проекті, за яким читачі-діти вже отримали 126 нових дитячих книжок і будуть отримувати надалі.

20 листопада секретар міської ради Ельвіна Марініч урочисто передала книги в руки найменших і найдопитливіших маленьких відвідувачів.

Вона подякувала благодійникам за чудовий подарунок та підкреслила, що прагнення та бажання батьків, бібліотеки, суспільства полягає в тому, щоб залучити дітей до читання, а для цього потрібно мати ту саму, новеньку, яскраву, цікаву ілюстровану книжку, до якої неодмінно потягнеться душа маленького читача.

Мета проекту Яніки – за допомогою друзів, дарувати бібліотекам, садочкам та притулкам нові книги. Зараз, саме дитячі бібліотеки, особливо, потребують книжкового оновлення. Читацька аудиторія бібліотеки – діти дошкільного та молодшого шкільного віку читають книжечки-брошури, які дуже швидко зношуються і потребують частої заміни.

Головне для бібліотеки – це книги.

Керівник дитячої бібліотеки Інна Ковальова розповіла про насичену діяльність бібліотеки:

«Наша бібліотека пропонує читачам-дітям, окрім книг, багато інших послуг.

Бібліотека для дітей міста Сєвєродонецька – дитячий простір спілкування, ігор, розваг, пізнання, інтелектуального розвитку дитини. В бібліотеці працюють два відділи: дитячого та сімейного читання для дошкільників та молодших школярів та відділ читання та навчально-творчого розвитку підлітків. Нашу бібліотеку відвідує близько 8 тисяч читачів

Мета нашої бібліотеки забезпечити дозвілля наших читачів для розвитку їх особистості через читання, творчість.

В бібліотеці діти мають можливість цікаво та насичено провести свій вільний час. Для цього працюють різноманітні об’єднання. Маленькі читачі разом з батьками відвідують пізнавально-розважальний клуб сімейного читання «Сонечко» та дивляться мультфільми у бібліотечному кінозалі «Мульті-пульті-ігротека». На базі нашої бібліотеки працює школа позакласного читання для учнів 3-4 класів, в рамках якої діти знайомляться з дитячою українською літературою. Бібліотеку відвідує 14 старших груп дитячих садочків, для яких ставляться лялькові вистави. Лише в нашій бібліотеці є така можливість представляти лялькові вистави для малюків.

У відділові читання та навчально-творчого розвитку підлітків діти мають можливість розкривати свої таланти, пишучи електронну музику в клубі комп’ютерної музики «Гармонія». Юні артисти-читачі нашого бібліотечного Театру Книги представляють невеличкі театралізовані мініатюри. Для всіх бажаючих працює Кімната настільних ігор D#20, яка була відкрита завдяки благодійному проекту LuckyBook.

Дитяча бібліотека активно працює з Центром реабілітації дітей з інвалідністю «Промінчик». Для них проводяться бібліо-розванатаження «Разом нам цікаво», арт-терапія «Посмотри, что я могу» та інше.

Діяльність дитячої бібліотеки найбільше здійснюється шляхом впровадження інноваційних форм роботи, виховання у юних читачів любові до книги і читання, української мови, історії та культури України, рідної Луганщини, міста. Для читачів проводяться патріотичні, пізнавально-розважальні, театралізовані заходи на різні теми: театралізовані свята, зустрічі з воїнами АТО, вечори-пам’яті до трагічних дат в історії України, слайд-покази, відео презентації, зоовікторини, читацькі толоки та ярмарки, уроки милосердя, акції, серед них - «Бібліопісочниця», «Бібліотека збирає друзів», ліб-моби та інше. За рік проводиться більше трьохсот заходів.

Наша дитяча бібліотека була задіяна до проекту «BookAngel» завдяки сприянню заступника міського голови Фесенко Інни Валентинівни. Співпраця у проекті «BookAngel» для нашої бібліотеки продовжується. З нетерпінням чекаємо наступних надходжень!

Дякуємо благодійному проекту «BookAngel» та Янікі Мерілі за чудовий книжковий подарунок дітям Сєвєродонецька! Сподіваємось на подальше просунення проекту!»