Чому я поважаю професію військового

10-05-2017

26 квітня в Центрі туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді відбулося нагородження переможців І та ІІ етапів обласного конкурсу учнівської молоді «Чому я поважаю професію військового – 2017».
Захід проводився з метою утвердження духовно-культурних цінностей як вирішального чинника побудови нового сучасного суспільства, активізації виховної, просвітницької та патріотичної роботи серед учнівської молоді, виявлення учнів, схильних до військової служби, та їх професійної орієнтації на подальше заняття військовою діяльністю шляхом отримання відповідної освіти в військових навчальних закладах
України.
У березні поточного року у Сєвєродонецьку відбулися шкільні та міський етапи обласного конкурсу учнівської молоді «Чому я поважаю професію військового – 2017». Учасниками шкільного етапу стали понад 500 учнів загальноосвітніх закладів та вихованців двох позашкільних навчальних закладів (СМЦДЮТ та СМЦЕНТУМ).
У рамках конкурсу учні малювали на військово-патріотичну тематику, складали вірші, створювали презентації, готували нариси до стіннівок, знімали відеосюжети та писали твори-роздуми. Згідно з положенням, учасники змагалися в різних вікових категоріях за номінаціями: для учнів 3-4 класів – «Свій рідний край люби і захищай», для 5-8 класів – «Вірні сини Вітчизни», для 9-11 класів – «Маю честь».
На розгляд журі міського етапу було надано 105 творчих робіт. Це 35 малюнків, 7 віршів, 22 презентації, 10 нарисів, 21 твір-роздум та 10 відеосюжетів. Найбільшу кількість заявок отримано від колегіуму, СЗШ №4, 8, 13, 15, 16 та 18.
Вітали переможців почесні гості заходу: завідувач Сєвєродонецького методичного центру Лілія Князєва, заступник міського військового комісару Геннадій Котляр, сержант Світлана Горбенко, старший лейтенант Іванна Чобіт, старший солдат Юлія Сєрікова, молодший сержант Сергій Щеблєтов, методист Сєвєродонецького методичного центру Тамара Єрмоленко та військовий оркестр 53-ї механізованої бригади.
Переможці, а їх була велика кількість, отримали дипломи відділу освіти Сєвєродонецької міської ради та цінні подарунки. Серед призерів учениці СЗШ №15 Орина Літвінова (3-Б клас), яка під час заходу презентувала власний вірш «Люби і захищай», а також Поліна Загоруйко (5-А клас) – переможець в номінації «Нарис до стіннівки». У своїй творчій роботі дівчина розповіла про рідне місто Луганськ, про те, як виїхала з нього зі своєю родиною і як склалося життя тепер. Твір-роздум, написаний у віршованій формі, презентував учень 11-А класу СЗШ №10 Михайло Циганок.
Серед переможців і випускники 2017 року – Павло Ананьєв та Олексій Черниченко (СЗШ №18), Ольга Полтаруха (СЗШ №8) і Кирило Гладков (СЗШ №16). Багато нагороджених було й серед учасників молодшої та середньої вікової категорії.
Серед найкращих відеосюжетів відзначено ролики СЗШ №18 і 11. У сюжеті першої команди була розповідь про вихованця Сєвєродонецької школи-інтернату Олександра Веремеєнка, який загинув 6 березня 2017 від ворожої кулі під час тригодинного бою поблизу с. Водяне Ясинуватського району Донецької області, недалеко від Маріуполя.
Героями другого сюжету стали Сергій Щеблєтов та Степан Царапора, які поділилися своєю думкою про те, хто такий військовий і яким він має бути. Закінчився ролик словами Степана Хрисановича «Маю честь!». Це було останнє інтерв’ю героя Другої світової війни, адже його не стало 22 березня 2017 року на 91 році життя.
Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання Веремеєнка Олександра Юрійовича та Царапору Степана Хрисановича.
Завершенням заходу стало висловлення подяки від організаторів конкурсу всім учасникам, переможцям, присутнім військовим та педагогам, які підготували переможців конкурсу. Серед них Оксана Загоруйко (СЗШ №15), Вікторія Сайфуліна, Тетяна Бережна і Тетяна Дівенок (СЗШ №13), а також Олена Москаленко (СЗШ №6).

Олеся ПЕТРОВА