31-10-2018

Чергове засідання Товариства Українсько-Польської Дружби при Сєвєродонецькій міськраді відбулося 29 жовтня 2018р. під головуванням Вячеслава Ткачука, депутата Сєвєродонецької міської ради. Особливістю питань порядку денного були презентація проекту «Smart Citi» (розумне місто) та програм співпраці з містом-побратимом Єленя Гура в рамках Угоди про економічне та культурне співробітництво двох міст.

Реалізація таких  проектів передбачається в кількох основних напрямках: економіка і суспільство – залучення інвестицій за участі в програмах міжнародних Фондів; розвиток та обмін досвітом між вищими навчальними закладами, закладами дошкільної освіти та охорони здоров’я.

Вячеслав Ткачук  презентував проект «Smart Citi» та три його складові програми:

1."Розбудова інтелектуальних систем дорожнього транспорту і інформування на території міста Сєвєродонецьк". Мета:  Створення електронної системи безпечного управління міським транспортом,  інформування пасажирів на телеінформаційній платформі та системи електронної оплати (E-BILET).

2."Зелений" автобус". Мета: перехід транспорту на нові джерела енергії "зеленої" енергетики  - електроавтобуси у місті Сєвєродонецьк.

3."Альтернативна енергія "зеленої" енергетики у кожний дім". Мета: Створення енергетичної ферми потужністю до 50 МВт на сонячних платформах для забезпечення населення  енергією та створення передумов  енергобезпечності міста Сєвєродонецьк.

Ці програми проекту «Smart Citi» 26 жовтня 2018р. передані до Фонду Фрідріха Наумана для участі міста Сєвєродонецьк в проектах Фонду.

Цікавим в обговорені були й проекти  Наталії Чернецької-Білецької, вченого секретаря Товариства, доктора технічних наук, професора СНУ ім.. В.Даля, щодо логістичного туризму, міжнародної співпраці навчальних закладів, обміну досвідом та підтвердження подвійного диплома України та Польщі.

Перспективним є проект «Створення безпечного інклюзивного середовища в закладах дошкільної освіти», який презентувала Наталія Чумак, член Товариства, методист Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

З огляду на презентацію проектів, позитивний настрій цієї команди, їх  впевненість та  професіоналізм,  наше  місто  має  добре  майбутнє.

Інф. Товариства Українсько-Польської Дружби при Сєвєродонецькій міськраді

Средняя: 5 (2 оценок)