«Будуємо Європу в Україні»

15-11-2017

14 листопада 2017 року в залі засідань облдержадміністрації у рамках інформаційної кампанії «Будуємо Європу в Україні» відбувся круглий стіл з представниками делегації Представництва ЄС в Україні, обласної влади та місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій Сєвєродонецька та області. Взяв участь у публічній презентації проектів та можливостей співпраці з ЄС для Луганської області та міста Сєвєродонецька в.о. першого заступника міського голови Сергій Зарецький.

Заступник голови облдержадміністрації Юрій Клименко зазначив: «У Луганській області за останні роки успішно були реалізовані декілька проектів. Зокрема, це спільний проект ЄС/ПРООН, який називається «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». У рамках цього проекту здійснювалося впровадження енергоефективних заходів ОСББ, соціальних та медичних об’єктів».

У своєму коментарі по закінченню заходу в.о. першого заступника міського голови Сергій Зарецький зазначив, що одним з таких прикладів є капітальний ремонт зруйнованого у 2014 році мосту через річку Сіверський Донець між містами Сєвєродонецьк та Лисичанськ.

За результатами участі в кредитній програмі європейського інвестиційного банку (ЄІБ) «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» було відібрано 10 енергоефективних проектів на суму - 29,4 млн. грн. В ході реалізації проектів планується встановити пєлєтні котельні на 8 об’єктах бюджетної сфери та на 2 об’єктах провести енергосанацію будівель.

У рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» громадські організації у партнерстві з Сєвєродонецької міською радою та ПРООН спільно вирішують питання місцевого розвитку, сприяють становленню «ефективного власника житла», розповсюджують методи ефективного управління та обслуговування багатоквартирними житловими будинками. Фінансування робіт у рамках Проекту проводиться з трьох джерел: 5% - ОСББ, 45% - місцевий бюджет, 50% - кошти Проекту. Так, у 2015-2016 роках учасниками Проекту стали 11 ОСББ.

Інформаційна кампанія «Будуємо Європу в Україні» – це серія інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів. Метою компанії є пояснення важливості реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між України та ЄС.

Під час зустрічі-дискусії прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давід Стулік зауважив, що Представництво ЄС допомагає Луганщині не тільки гуманітарною допомогою, але й піддержує процеси децентралізації, підтримує малий та середній бізнес через гранти, створює нові робочі місця, відновлює громадську інфраструктуру та інші заходи, які направлені на відбудову та розвиток області.

Виступали з презентаціями діяльності програм координатор програми «Консультації для малого і середнього бізнесу» Європейського банку реконструкції та розвитку Тимур Халілов, директор Центру розвитку місцевого самоврядування у Сєвєродонецьку Ігор Агібалов.

Також підтримку надають юним жителям області. З початку року для школярів Луганщини діє проект «Інтеграція через діалог», який пропагандує утворення мирних взаємовідносин та надає всебічну допомогу дітям, постраждалим під час АТО. Це підготовка до ЗНО, навчальні курси, тренінги, семінари, інтеграційна та психологічна допомога. Директор ЗОШ №5 Ірина Горобинська презентувала реалізацію цього проекту на базі вищезазначеної школи.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради