Будівельний ліцей знову перший

06-05-2016

Нещодавно в Державному навчальному закладі «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» відбувся другий обласний етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією «Лицювальник-плиточник», в якому взяли участь переможці першого етапу серед учнів професійно-технічних навчальних закладів.

За словами голови оргкомітету, начальника відділу професійної освіти та науки Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Тетяни Миколаївни Поскрякової, конкурсна програма складалася з двох частин, що тривали чотири години. В першому, практичному, етапі, що відповідає вимогам 3-го кваліфікаційного розряду, конкурсанти мали виконати лицювання вертикальних поверхонь керамічною плиткою розміром 250х300 мм способом «шов в шов» на сухих сумішах загальною площею два квадратних метри. Теоретична частина передбачала перевірку професійно-теоретичних знань з предметів «Технологія лицювально-плиткових робіт», «Матеріалознавство», «Будівельне креслення», «Основи електротехніки», «Охорона праці» методом електронного тестування. При визначенні результатів члени журі в спірних питаннях віддавали перевагу практичній частині, як основній для будівельників.

Кожен з трьох молодих спеціалістів повинен був приготувати клейову суміш, нанести її, укласти та скорегувати плитку. Також оцінювалася техніка роботи з інструментом, якість виконаної роботи, дотримання правил техніки безпеки. Всі конкурсанти справилися з завданням у визначений час, продемонстрували чудові вміння лицювально-плиткових робіт та теоретичні знання.

За результатами двох турів, переможцем конкурсу став учень ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» Роман Дубовий, який продовжить підготовку до участі у третьому етапі Всеукраїнського конкурсу, що відбудеться наприкінці травня в Херсоні.

За інформацією газети «Сєвєродонецькі вісті»